Dentons znowu kancelarią roku w konkursie portalu o rynku nieruchomości

574
Nagrodę odebrał Bartłomiej Kordeczka, partner z praktyki nieruchomości (www.youtube.com)

Jak dowiedział się „Rynek Prawniczy”, kancelaria Dentons zwyciężyła w konkursie-plebiscycie na najlepszą firmę prawniczą w obsłudze rynku nieruchomości w 2020 r.

W kategorii „Kancelaria Roku” konkursu Prime Property Prize 2020, zorganizowanego przez redakcję internetowych portali „Propertynews” i „Propertydesign”, nominowane były ponadto kancelarie Konieczny Wierzbicki z Krakowa; Allen & Overy; Kijewski Graś z Warszawy (od sierpnia 2020 r. działa jako Graś i Wspólnicy); Greenberg Traurig. Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu była kancelaria Baker McKenzie, a tej sprzed dwóch lat – Dentons.

Konkurs rozstrzygnięto 14 września 2020 r. podczas gali zorganizowanej w warszawskim hotelu Sheraton na zakończenie pierwszego dnia Property Forum 2020 – największej konferencji branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. W dziewiątej edycji plebiscytu, który ma wyłaniać „firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży”, po raz trzeci wybierano laureata spośród firm prawniczych wyspecjalizowanych w obsłudze krajowego rynku commercial real estate.

W kategorii „Kancelaria Roku” nagroda jest przyznawana kancelariom, „których zespoły swoją wiedzą oraz postawą realizują najwyższe standardy świadczenia usług prawnych na rynku nieruchomości komercyjnych i wnoszą wybitny wkład do praktyki prawniczej”.

W sumie w konkursie było 14 kategorii, m.in. „Człowiek Roku”, „Najemca Roku”,  „Deweloper Roku”, „Zielony Budynek”, „Doradca Roku”, „Inwestycja Roku” (oddzielnie dla handlu, biur, magazynów i hoteli).

Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy z członków Forum Ekspertów przesyłał pięć propozycji nominacji w poszczególnych kategoriach wraz z krótkim uzasadnieniem. Na podstawie przesłanych propozycji redakcja utworzyła listę Top 5 dla każdej kategorii. Listy nominowanych opublikowano w portalach „Propertynews” oraz „Propertydesign”. Na nominowanych głosowali eksperci oraz równocześnie czytelnicy obu portali. Zwycięzcy zostali wyłonieni po zliczeniu punktów wynikających z otrzymanych głosów ekspertów (każdy to 10 pkt.) i czytelników portali (każdy głos/klik internauty to 1 pkt.) – decydowała suma punktów.

Organizatorem Prime Property Prize 2020 była Grupa PTWP – wydawca portali „Propertynews” i „Propertydesign” , organizator konferencji Property Forum 2020.

Tu omówienie wyników konkursu z 2019 roku

Tu omówienie wyników konkursu z 2018 roku

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl