Dyrektorka prawna w firmie kurierskiej zaśpiewała na opolskim festiwalu piosenki

1655
(www.festiwalopole.tvp.pl)

Angelika Wdowczyk, dyrektor do spraw prawnych w firmie kurierskiej DPD Polska, wystąpiła w konkursie „Debiuty” 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, we wrześniu 2020 r.

Prawniczka, która na scenie muzycznej używa pseudonimu Lika, zaśpiewała piosenkę „Błysk”, do której muzykę skomponował Marek Kościkiewicz z zespołu De Mono, a słowa napisała wspólnie z kompozytorem. Utwór miał premierę w czerwcu 2020 r.

OBEJRZYJ WYSTĘP W OPOLU

Lika nie jest na estradzie nowicjuszką-amatorką. Ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia w Warszawie pod patronatem Akademii Muzycznej w Katowicach. Debiutowała w programie TVP 2 „Szansa na sukces” – jeszcze w trakcie studiów prawniczych, w 2004 r. wystąpiła podczas koncertu finałowego w Sali Kongresowej, śpiewając z zespołem Perfect piosenkę „Ale wkoło jest wesoło”.

W 2019 roku zdecydowała się na mocny estradowy comeback. Jako wokalistka nagrała wtedy utwory „Toga” i „Lekko tak” oraz przebój Maanamu „Szare Miraże”. W 2020 r. została zakwalifikowana do opolskiego konkursu „Debiuty” w gronie 10 wykonawców, którzy ubiegali się o nagrody jury oraz publiczności. Nie zdobyła ich, lecz od Kliniki La Perla, firmy medycznej wykonującej odmładzające i upiększające zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i ginekologii estetycznej, otrzymała wyróżnienie dla najciekawszej osobowości koncertu „Debiuty”.

(www.linkedin.com)

Angelika Wdowczyk-Kieliszek od 12 lat jest prawniczką w firmie DPD Polska. Od ponad trzech lat jest tam dyrektorem prawnym. Nadzoruje realizację wszystkich spraw i działań prawnych, w tym korporacyjnych (organizacja zgromadzeń wspólników i posiedzeń rady nadzorczej, przygotowywanie regulaminów, uchwał, protokołów i innych wewnętrznych aktów prawnych) oraz z zakresu ochrony danych osobowych. Reprezentuje przedsiębiorstwo przed sądami i organami administracji publicznej. Sporządza opinie prawne w dziedzinach prawa pocztowego i przewozowego, wnioski o wpisy do Krajowego Rejestru Sądowego. Kontroluje udzielanie pełnomocnictw do reprezentacji spółki na zewnątrz. Koordynuje współpracę z zewnętrznymi kancelariami prawnymi. Zajmuje się prawnym wsparciem negocjacji umów.

Jest radcą prawnym od 2010 r., absolwentką studiów prawniczych Uczelni Łazarskiego w Warszawie (2005).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl