Dwaj prawnicy restrukturyzacyjni odeszli z kancelarii Wardyński i Wspólnicy

1041

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Karol Czepukojć jest od sierpnia 2020 r. prawnikiem kancelarii Baker McKenzie, a Artur Bednarski – od września prawnikiem kancelarii CMS. Obaj opuścili kancelarię Wardyński i Wspólnicy.

(www.linkedin.com)

Karol Czepukojć zajmuje w Baker McKenzie stanowisko counsela (w Wardyński i Wspólnicy był senior associate ). Wraz z jeszcze jednym prawnikiem, który wkrótce dołączy, pokieruje nową praktyką restrukturyzacji i upadłości. Jest też członkiem praktyk fuzji i przejęć oraz rozwiązywania sporów i arbitrażu. Specjalizuje się w obsłudze procesów restrukturyzacji sądowej, upadłości i dochodzenia należności. Pracuje dla dłużników, wierzycieli, agentów zabezpieczeń, inwestorów w zagrożone aktywa. Doradza nadzorcom i zarządcom majątku przedsiębiorstw w restrukturyzacji, dostawcom towarów i usług w razie niewypłacalności i zagrożenia niewypłacalnością kontrahentów.

Wcześniej przez 13 lat był prawnikiem kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Jest radcą prawnym i licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2008).

(www.linkedin.com)

Artur Bednarski zajmuje w CMS stanowisko senior associate (tak jak w Wardyński i Wspólnicy). Specjalizuje się w obsłudze procedur restrukturyzacji i upadłości oraz transakcji finansowania kredytowego i obligacyjnego. Będzie doradzał przy sądowych i pozasądowych restrukturyzacjach zadłużenia, finansowaniu akwizycji, nieruchomości i korporacyjnym.

Wcześniej przez 5,5 roku był prawnikiem kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Przedtem przez ponad 3,5 roku pracował w Weil, Gotshal and Manges.

Jest adwokatem od 2015 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2011).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl