Kancelaria B2RLaw doradzała Barings BDC przy połączeniu z MVC Capital

268

W transakcji ogłoszonej 10 sierpnia 2020 r., B2RLaw doradzała Barings BDC, Inc. w sprawie połączenia z MVC Capital, Inc. Szacuje się, że połączona spółka, która pozostanie zewnętrznie zarządzana przez Barings LLC, będzie prowadzić inwestycje o wartości przekraczającej 1,2 miliarda dolarów w ujęciu o podstawę pro forma. Zarządy obu spółek, Komitet ds. Przeglądu Strategicznego MVC Capital, niezależni dyrektorzy MVC Capital i Barings BDC jednogłośnie zatwierdzili transakcję, która ma zostać zamknięta w czwartym kwartale 2020 r.

Barings BDC, Inc. jest notowaną na giełdzie, zewnętrznie zarządzaną spółką inwestycyjną. MVC Capital (MVC) jest spółką rozwoju biznesu notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, która dostarcza długoterminowy kapitał dłużny i kapitał własny w celu finansowania wzrostu, przejęć i dokapitalizowania spółek z różnych branż. Barings LLC jest wiodącą globalną firmą zarządzającą aktywami z siedzibą w Charlotte, NC z ponad 346 miliardami dolarów w całej firmie AUM.

Zgodnie z warunkami umowy o połączeniu, udziałowcy MVC Capital otrzymają łączną kwotę około 177,5 mln dolarów w formie gotówki i zapłaty za akcje.

B2RLaw ściśle współpracowała z wiodącym doradcą w Stanach Zjednoczonych  i doradzała we wszystkich polskich aspektach transakcji, a także koordynowała doradztwo na Litwie i Łotwie (w tych krajach MVC zainwestowała znaczne kwoty w spółki europejskie).

Zespół B2RLaw w składzie: Iga Wojtczak-Opala (starszy prawnik), Joanna Markowicz (prawnik) oraz Jakub Niemiec (młodszy prawnik) i Tomasz Michalczyk (młodszy prawnik) prowadzony był przez dr Szymona Sypa (partnera), którego wspierał George Havaris (partner).

– Gratulujemy Barings BDC, MVC Capital i Barings LLC tej transakcji, która nadaje połączonej spółce inwestycyjnej globalną skalę. Dziękujemy również zespołowi Dechert. Jest to jedna z pierwszych transakcji, nad którą pracowaliśmy jako połączony zespół B2R ku wielkiej satysfakcji naszego klienta, co jest wyraźnym dowodem na to, że nasz zespół jest w pełni zintegrowany i bardzo dobrze funkcjonuje. Niniejsza transakcja jest również przykładem naszych umiejętności do działania w różnych jurysdykcjach – komentuje dr Szymon Syp.

Materiał kancelarii B2RLaw