Prawniczka z Polski na kierowniczym stanowisku w globalnej sieci DLA Piper

711

Ewa Kurowska-Tober od sierpnia 2020 r. zajmuje stanowisko współprzewodniczącej (Global Co-Chair ) Podgrupy Ochrony Danych, Prywatności i Bezpieczeństwa w globalnej strukturze tej prawniczej sieci – poinformowała firma „Rynek Prawniczy”.

O tej nominacji zadecydowała partner Melinda Upton, Global Co-Chair w praktyce własności intelektualnej i technologii DLA Piper liczącej ponad 500 prawników z 25 krajów.

Ewa Kurowska-Tober, wspólnie z innymi nowo powołanymi Global Co-Chairs w Data Protection, Privacy and Security Sub-Group, Andrew Dysonem z biura w Leeds i Carolyn Bigg z biura w Hong Kongu, kieruje działalnością tej grupy specjalizacyjnej, odpowiada za rozwój relacji z klientami oraz wszelkie inicjatywy kancelarii w tej dziedzinie. W skład podgrupy wchodzą wszyscy prawnicy z biur DLA Piper na świecie, którzy zajmują się doradztwem w zakresie ochrony danych, prywatności i bezpieczeństwa.

Ewa Kurowska-Tober jest od lutego 2016 r. partnerem  w warszawskim biurze kancelarii DLA Piper. Kieruje w nim praktyką własności intelektualnej i nowych technologii. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, prawie nowoczesnych technologii, w tym informatycznym i internetowym oraz prawie własności intelektualnej. Świadczy obsługę regulacyjną i transakcyjną. Pracuje dla banków, firm ubezpieczeniowych, technologicznych i telekomunikacyjnych. Doradzała przy badaniach zgodności działania firm z unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych, opracowywaniu polityk bezpieczeństwa danych, przygotowywaniu zgłoszeń podejrzeń naruszenia przepisów RODO, transgranicznych transferach danych. Reprezentuje strony postępowań przed Urzędem Ochrony Danych Osobowych. Doradzała też przy umowach dotyczących wdrażania i utrzymania systemów informatycznych, przy transakcjach fuzji i przejęć oraz private equity w sektorach telekomunikacji i mediów. Zajmuje się także takimi kwestiami z zakresu własności intelektualnej jak prawa autorskie, znaki towarowe, reklama.

Wcześniej pracowała w kancelariach Linklaters (przez prawie osiem lat kierując praktyką własności intelektualnej i nowych technologii) i Salans (przez 7,5 roku, na stanowisku counsel w dziale zajmującym się prawem nowych technologii i telekomunikacji).

Jest radcą prawnym, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1999).

– Znaczące konsekwencje wyroku Europejskiego Trybunału Sądowego w tzw. sprawie Schrems II dotyczącej globalnych transferów danych; gwałtowna ewolucja prawa ochrony danych w krajach Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Południowej Ameryce; wzmocnienie prawa prywatności w Stanach Zjednoczonych i szansa na rozwój gospodarki opartej na danych w czasach pandemii – te wszystkie trendy tworzą kontekst, w którym nasi klienci oczekują i potrzebują merytorycznego prawnego wsparcia w pokonywaniu wyzwań i korzystaniu z szans, które powstają na rynkach – skomentowała w komunikacie prasowym Ewa Kurowska-Tober.

Natomiast Krzysztof Kycia, partner współzarządzający DLA Piper w Polsce, ocenił w komunikacie prasowym, że nominacja Ewy Kurowskiej-Tober jest uznaniem dla jej pracy dla klientów oraz współpracy z innymi biurami sieci, a  także wzmocnieniem w niej pozycji biura polskiego.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl