Wardyński i Wspólnicy pozyskała energetycznego prawnika ze Squire Patton Boggs

543

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Igor Hanas jest od sierpnia 2020 r. prawnikiem kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Przeszedł z kancelarii Squire Patton Boggs, w której ostatnio zajmował stanowisko of counsela.

(www.linkedin.com)

Igor Hanas w Wardyński i Wspólnicy zajmuje stanowisko of counsela. Wraz z Mirellą Lechna-Marchewką jest współodpowiedzialny za praktykę energetyczną kancelarii. Specjalizuje się w prawie energetycznym i obsłudze branży energetyki odnawialnej i konwencjonalnej oraz sektora chemicznego, doradzając także w kwestiach regulacyjnych. Doradza inwestorom i generalnym wykonawcom przy przedsięwzięciach inwestycyjnych, poczynając od negocjacji poprzez transfer technologii, realizację i odbiór inwestycji po spory postinwestycyjne, oraz kontrahentom przy umowach dotyczących sprzedaży energii i biogazu, handlu zielonymi certyfikatami i gwarancjami pochodzenia, dystrybucji energii elektrycznej, paliw ciekłych i węglowodorowych oraz ciepła. Reprezentuje przedsiębiorstwa w postępowaniach administracyjnych z udziałem ministerstw klimatu, środowiska oraz Urzędu Regulacji Energetyki.

Wcześniej przez prawie 8,5 roku pracował w kancelarii Squire Patton Boggs. Przedtem przez cztery lata był prawnikiem w kancelarii Magnusson, a przez ponad 4,5 roku – w firmie RaiffeisenLeasing Polska.

Jest adwokatem od 2008 r., po ukończonej w 2007 r. egzaminem aplikacji sędziowskiej, absolwentem studiów prawniczych Uniwersytetu w Białymstoku (2002).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl