Angelina Stokłosa kieruje praktyką gier komputerowych i wideo w kancelarii B2RLaw

491

Kancelaria B2RLaw powołała eksperta w dziedzinie gier komputerowych i gier wideo, jednocześnie wzmacniając swoją ofertę w zakresie prawa spółek oraz rynków kapitałowych.

Do zespołu tej wiodącej polskiej kancelarii na stanowisko counsela dołączyła Angelina Stokłosa w celu stworzenia i prowadzenia specjalistycznej praktyki z zakresu gier komputerowych i gier wideo, a także jako kluczowy członek rozwijającej się praktyki rynków kapitałowych.

Angelina Stokłosa jest jednym z nielicznych prawników w Polsce posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie dla firm z branży gier komputerowych i gier wideo, od małych, niezależnych (indie ) studiów do większych, uznanych, międzynarodowych firm. Z branżą gier komputerowych i gier wideo związana jest jako doradca prawny od 2015 roku. W latach 2015-2019 i ponownie od 2020 roku kierowała wewnętrznym zespołem prawnym w jednej z pierwszych i zarazem największych spółek z branży gier komputerowych w Polsce, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – CI Games S.A. Jest również przewodniczącą rady nadzorczej United Label S.A. – spółki wydawniczej z segmentu premium gier indie.

Doświadczenie, które zdobyła pracując jako in-house, pozwala jej łączyć wiedzę techniczną doradcy zewnętrznego z wiedzą handlową prawnika wewnętrznego.

Ponadto, od ponad dziesięciu lat Angelina Stokłosa doradza spółkom publicznym i prywatnym, a także instytucjom publicznym, w tym świadczy bieżącą obsługę prawną. Wspiera emitentów giełdowych z rynku regulowanego i Alternatywnego Systemu Obrotu w wykonywaniu ich obowiązków informacyjnych i notyfikacyjnych na rynku kapitałowym. Uczestniczyła w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego oraz w procesach emisyjnych (w zakresie akcji i obligacji, IPO i SPO ), a także w przeprowadzaniu publicznych wezwań do zapisywania się na sprzedaż akcji, postępowaniach dotyczących wycofania akcji z obrotu giełdowego, postępowaniach dotyczących przymusowego wykupu, wdrażaniu i kontroli wdrażania regulacji MAR przez emitentów giełdowych, w sporach korporacyjnych i procesach restrukturyzacji spółek.

– Miło nam powitać Angelinę w zespole B2R. B2R jest firmą wspierającą polskie i międzynarodowe firmy działające w innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie branżach, takich jak AI, FinTech, e-mobility oraz CBD. Nie jest tajemnicą, że Polska plasuje się wśród liderów globalnego rynku gier komputerowych i gier wideo, a nasza kancelaria współpracuje z wieloma firmami z tego sektora. Wiedza Angeliny na temat branży i zrozumienie jej specyfiki, nasz zespół ds. transakcji i regulacji, a także relacje z renomowanymi, międzynarodowymi doradcami branży gier komputerowych i międzynarodowymi inwestorami z tego sektora oznaczają, że żadna inna firma w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej nie jest tak dobrze przygotowana do świadczenia doradztwa dla firm z branży gier komputerowych i gier wideo. Angelina wnosi również bogate doświadczenie do i tak już bardzo silnej praktyki rynków kapitałowych, składającej się z czterech partnerów – komentuje dr Rafał Stroiński (Starszy Partner).

Materiał kancelarii B2RLaw