Transfer prawnika od prawa pracy z EY Law do PwC Legal

545

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Michał Balicki jest od maja 2020 r. prawnikiem kancelarii PwC Legal. Przeszedł z kancelarii EY Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy, w której zajmował stanowisko senior associate.

(www.linkedin.com)

Michał Balicki w PwC Legal zajmuje stanowisko counsela w praktyce prawa pracy. Specjalizuje się w prawie pracy, ubezpieczeń społecznych oraz ochrony danych osobowych w zatrudnieniu. Doradza w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, w tym przy opracowywaniu regulacji firmowych dotyczących czasu pracy, wynagrodzeń, telepracy, także przy grupowych zwolnieniach pracowników, restrukturyzacji zatrudnienia. Pracował przy tworzeniu systemów wynagrodzeń i premiowych dla kadry menedżerskiej, także ocen pracowniczych. Projektował umowy o pracę, umowy o zakazie konkurencji, kontrakty menedżerskie.

Wcześniej przez ponad 5,5 roku pracował w kancelarii EY Law. Przedtem przez prawie dwa lata był prawnikiem kancelarii Wierzbowski Eversheds, przez prawie cztery lata – kancelarii Bird & Bird, a przez rok – kancelarii M. Furtek i Wspólnicy.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2007).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl