Praktyka nieruchomości w kancelarii Baker McKenzie pod nowym kierownictwem

511

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Mateusz Grabiec jest od lipca 2020 r. nowym szefem praktyki nieruchomości i inwestycji budowlanych w warszawskim biurze kancelarii Baker McKenzie. Zastąpił na tym stanowisku Małgorzatę Pietrzak-Paciorek, która, jak poinformowała „Rynek Prawniczy” ta kancelaria, „nadal kieruje globalną praktyką real estate w Baker McKenzie”.

Mateusz Grabiec specjalizuje się w prawie nieruchomości i budowlanym, w obsłudze transakcji na rynku nieruchomości, zakupu gruntów inwestycyjnych, umów najmu. Doradza przy budowie, rozbudowie i komercjalizacji inwestycji biurowych i handlowych, a także wykonawcom przedsięwzięć infrastrukturalnych przy przetargach publicznych. Zajmuje się kwestiami regulacyjnymi obrotu nieruchomościami.

W kancelarii Baker McKenzie pracuje od prawie 13 lat, od sierpnia 2017 r. jest w niej partnerem. Wcześniej przez cztery lata był prawnikiem kancelarii Grabiec Kaźmierczak w Koninie.

Jest adwokatem od 2007 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2002) i doktorem prawa tej uczelni.

Małgorzata Pietrzak-Paciorek od sierpnia 2018 r. zajmuje stanowisko globalnego lidera praktyki nieruchomości Baker McKenzie.

Specjalizuje się w doradztwie dla inwestorów, deweloperów i firm budowlanych w transakcjach na rynku nieruchomości, przy umowach najmu oraz w procesie budowlanym, w tym przy realizacji obiektów handlowych, biurowych, logistycznych i domów mieszkalnych.

W latach 2016-2018 była partnerem zarządzającym warszawskim biurem Baker McKenzie. Wcześniej pracowała w tej firmie w latach 1994-1997. Przez następne sześć lat była partnerem w kancelarii Cameron McKenna. W sierpniu 2003 r. wróciła do Baker McKenzie. W latach 1986-1992 była członkiem zespołu adwokackiego specjalizującego się w obsłudze podmiotów zagranicznych, a w latach 1992-1994 wykonywała zawód w indywidualnej kancelarii adwokackiej.

Jest prawniczką rankingową, adwokatem od 1986 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1980). W 1982 r. zdała egzamin sędziowski, a w 1985 r. – adwokacki.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl