DWF pozyskała tercet prawniczek od nieruchomości z Baker McKenzie

876

Joanna Wojnarowska, Weronika Roesler i Ewa Lewandowska są od lipca 2020 r. prawniczkami warszawskiego biura kancelarii DWF – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma. Przeniosły się z kancelarii Baker McKenzie – ustalił „Rynek Prawniczy”.

Joanna Wojnarowska zajmuje teraz w DWF stanowisko partnera kierującego praktyką nieruchomości. Partnerem była także w Baker McKenzie. Specjalizuje się w prawie nieruchomości i prawie budowlanym, w obsłudze akwizycji oraz inwestycji budowlanych na rynku nieruchomości biurowych, mieszkaniowych, logistycznych i handlowych. Doradza przy nabywaniu terenów inwestycyjnych, budowie i komercjalizacji gotowych obiektów. Pracowała dla spółek deweloperskich, wynajemców powierzchni do tzw. coworkingu, funduszy inwestycyjnych.

Wcześniej przez 19,5 roku była prawniczką kancelarii Baker McKenzie, od 2007 r. partnerem. Przedtem przez sześć lat pracowała w kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Jest radcą prawnym od 2002 r. i absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1998).

Weronika Roesler zajmuje w DWF stanowisko senior associate, takie samo jak w  Baker McKenzie. Specjalizuje się w obsłudze transakcji kupnasprzedaży nieruchomości (także forward sale i forward purchase). Doradzała przy negocjowaniu umów najmu powierzchni komercyjnych oraz umów dotyczących procesu inwestycyjnego (o prace projektowe, o roboty budowlane). Prowadziła badania prawne due diligence nieruchomości. Zajmuje się również bieżącą korporacyjną obsługą firm.

Wcześniej przez dziewięć lat była prawniczką w Baker McKenzie.

Jest adwokatem od 2008 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2013).

Ewa Lewandowska zajmuje w DWF stanowisko senior associate. W Baker McKenzie zajmowała poprzednio stanowisko associate.  Specjalizuje się w prawie cywilnym i handlowym, doradza przy transakcjach na rynku nieruchomości, przygotowuje badania stanu prawnego nieruchomości, negocjuje i opracowuje dokumenty transakcyjne, umowy najmu powierzchni biurowej. Zajmowała się zagadnieniami z zakresu pomocy publicznej i zachęt inwestycyjnych.

Wcześniej przez 4,5 roku była prawniczką w Baker McKenzie (w tym przez trzy miesiące na delegacji w jej biurze w Zurychu, w Szwajcarii). Przedtem przez trzy miesiące przez pracowała w kancelarii Fortak & Karasiński w Łodzi i przez prawie dwa lata w kancelarii Lubasz i Wspólnicy w Łodzi.

Jest radcą prawnym, absolwentką studiów prawniczych (2013) i studiów europejskich (2012) na Uniwersytecie Łódzkim.

Michał Pawłowski, partner zarządzający DWF w Polsce, cytowany w komunikacie prasowym, stwierdził z okazji transferu: „Cieszymy się, że możemy powitać Joannę, której nazwisko jest bardzo dobrze znane na rynku nieruchomości, w dynamicznym i szybko rozwijającym się zespole DWF w Polsce”. Oświadczył, że  jej „ogromne oraz wyjątkowe” doświadczenie znacząco wzmocni ofertę  kancelarii.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl