Moc awansów w kancelarii Linklaters

975

Monika Lerka, Zuzanna Lipska, Tomasz Trystuła, Natalia Mikołajczyk i Wojciech Podlasin od maja 2020 r. zajmują stanowiska managing associate w kancelarii Linklaters. Jędrzej Pałka i Żaneta Rogoń awansowali na stanowiska senior associate. Małgorzata Szafrańska, Paula Czyż i Michał Maruszak otrzymali awanse na stanowiska associate w kancelarii.

Kancelaria Linklaters poinformowała o tych zmianach „Rynek Prawniczy”, który ustalił, że obowiązuje w niej następująca hierarchia stanowisk (od najwyższego do najniższego): partner, counsel, managing associate, senior associate, associate, junior associate.

Jak skomentował je Artur Kulawski, partner zarządzający kancelarii, „wiedza, doświadczenie i kompetencje awansowanych prawników, zarówno w kwestiach prawnych, jak i biznesowych, przyczyniły się do wzmocnienia ich pozycji”, dodając, że pomimo negatywnego wpływu Covid-19 na światową gospodarkę, firma „nie chciała zrezygnować z jednego z podstawowych filarów swojej strategii – inwestowania w promowanie talentów”.

Monika Lerka zajmuje stanowisko managing associate w praktyce prawa nieruchomości. Awansowała ze stanowiska senior associate. W kancelarii pracuje od czterech lat. Wcześniej przez rok była prawniczką kancelarii Greenberg Traurig, a przedtem przez ponad 4,5 roku – Norton Rose. Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Łódzkim (2011).

Zuzanna Lipska zajmuje stanowisko managing associate w praktyce prawa nieruchomości. Awansowała ze stanowiska senior associate. W kancelarii pracuje od prawie pięciu lat. Wcześniej przez prawie pięć lat była prawniczką kancelarii Hogan Lovells. Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2010).

Natalia Mikołajczyk zajmuje stanowisko managing associate w praktyce energetyki i infrastruktury (dział Projects). Awansowała ze stanowiska senior associate. Doradza przy przedsięwzięciach infrastrukturalnych i energetycznych na wszystkich etapach inwestycji (przetarg, nabycie, budowa i eksploatacja), w sporach handlowych i budowlanych oraz w arbitrażu międzynarodowym i inwestycyjnym.

W kancelarii pracuje od prawie trzech lat. Wcześniej przez prawie półtora roku była prawniczką kancelarii Shearman & Sterling w Wielkiej Brytanii, przedtem przez 3,5 roku – asystentem naukowym w szkole prawa Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (UC Berkeley Law), a przez prawie dwa lata prawniczką kancelarii Constantine Cannon w Londynie. Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2011).

Wojciech Podlasin zajmuje stanowisko managing associate w praktyce prawa konkurencji. Awansował ze stanowiska senior associate. W kancelarii pracuje od prawie ośmiu lat, zaczynał jako stażysta. Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Tomasz Trystuła zajmuje stanowisko managing associate w praktyce prawa nieruchomości. Awansował ze stanowiska senior associate. Specjalizuje się w obsłudze nabywania, finansowania, budowy, wynajmu i sprzedaży nieruchomości komercyjnych. W kancelarii pracuje od dziewięciu lat. Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Monika Lerka, Zuzanna Lipska, Natalia Mikołajczyk, Wojciech Podlasin, Tomasz Trystuła (www.linkedin.com)

Jędrzej Pałka zajmuje stanowisko senior associate w praktyce prawa nieruchomości. Awansował ze stanowiska associate. W kancelarii pracuje od ponad półtora roku. Wcześniej przez ponad dwa lata był prawnikiem kancelarii White & Case, a przedtem przez prawie trzy lata – Clifford Chance. Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2014).

Żaneta Rogoń zajmuje stanowisko senior associate w praktyce prawa nieruchomości. Awansowała ze stanowiska associate. W kancelarii pracuje od prawie siedmiu lat. Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Śląskim (2013).

Małgorzata Szafrańska zajmuje stanowisko associate w praktyce prawa nieruchomości. Awansowała ze stanowiska junior associate. W kancelarii pracuje od ponad czterech lat.

Paula Czyż zajmuje stanowisko associate w praktyce postępowań sądowych i arbitrażu. Awansowała ze stanowiska junior associate. W kancelarii pracuje od ponad trzech lat.

Michał Maruszak zajmuje stanowisko associate w praktyce energetyki i infrastruktury. Awansował  ze stanowiska junior associate. W kancelarii pracuje od ponad 3,5 roku.

Ponadto kancelaria podała, że przyjęła na stanowiska junior associate dwójkę stażystów: Agnieszkę Kornecką do praktyki prawa pracy oraz Ryszarda Jamkę do praktyki korporacyjnej.

Wcześniej „Rynek Prawniczy” poinformował o awansie od 1 maja 2020 r. na stanowisko counsela Agnieszki Mencel.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl