DLA Piper doradcą PZU przy umowie najmu w Generation Park Y

328

Kancelaria DLA Piper doradzała Grupie PZU, jednej z największych instytucji finansowych w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, przy wynajmie 47 tys. mkw. powierzchni biurowej, handlowo-usługowej i magazynowej w Generation Park Y.

Znajdujący się przy warszawskim Rondzie Daszyńskiego, Generation Park Y, to 140-metrowy budynek, posiadający 38 kondygnacji naziemnych i cztery podziemne, w których znajdzie się 187 miejsc na rowery, parking z 325 miejscami z gniazdkami do ładowania aut elektrycznych oraz zielonym tarasem z widokiem na centrum Warszawy. Zakończenie budowy Generation Park Y planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku. Prace wykończeniowe powierzchni najmu zostaną ukończone w drugim kwartale 2022 roku, kiedy to planowane jest przekazanie powierzchni Grupie PZU.

Negocjacje umowy najmu były prowadzone ze strony DLA Piper przez senior associate Agatę Koczorowską we współpracy z Jackiem Gizińskim, szefem praktyki nieruchomości.

Agata Koczorowska, Jacek Giziński

– Z  satysfakcją podchodzimy do finalizacji negocjacji tej wyjątkowej na rynku polskim umowy najmu będąc wyłącznym zewnętrznym doradcą prawnym PZU przy tym projekcie. Serdecznie gratulujemy PZU i grupie Skanska podpisania tej przełomowej umowy. Dziękuję też naszemu klientowi, Grupie PZU, za zaufanie i niezwykle profesjonalną współpracę. Podziękowania kieruję także do mec. Agaty Koczorowskiej, która przy moim wsparciu była głównym doradcą PZU przy tym projekcie -powiedział Jacek Giziński, partner współzarządzający.

Całkowita, szacunkowa wartość umowy najmu, w okresie 10 lat jej trwania, wynosi ok. 787 mln zł brutto a koszty dodatkowe związane z relokacją – ok. 65 mln zł brutto.

Materiał kancelarii DLA Piper