Dwaj nowi liderzy praktyki transakcyjnej w Deloitte Legal

1164

„Rynek Prawniczy” dowiedział się, że od 1 czerwca 2020 r. zespołem wykonującym obsługę transakcji fuzji i przejęć oraz rynków kapitałowych w kancelarii Deloitte Legal kierują partnerzy Piotr Siezieniewski i Ryszard Manteuffel.

„Rynek Prawniczy” informował, iż w tym to dniu rozpoczęła działalność kancelaria JM Law Moskwa, Jarmul i Wspólnicy utworzona przez ośmioro założycieli, partnerów-wspólników, wraz z grupą prawników i prawniczek, którzy odeszli z Deloitte Legal, m.in. z zespołu transakcyjnego tej kancelarii.

(www.linkedin.com)

Piotr Siezieniewski jest prawnikiem i partnerem w Deloitte Legal od ponad trzech lat. Specjalizuje się w obsłudze transakcji M&A, w tym funduszy private equity. Doradza przy badaniach due diligence, przygotowaniu i negocjowaniu dokumentacji transakcyjnej, zamknięciu transakcji. Pracuje dla start-upów i inwestorów obsługując transakcje funduszy seed capital i venture capital.

Wcześniej przez prawie 10 lat pracował w kancelarii Baker McKenzie.

Jest radcą prawnym od 2011 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2006).

(www.linkedin.com)

Ryszard Manteuffel jest prawnikiem i partnerem w Deloitte Legal od dziewięciu miesięcy. Specjalizuje się w prawie rynków kapitałowych i prawie korporacyjnym. Doradza przy pierwszych i kolejnych prywatnych i publicznych ofertach akcji. Pracował przy obsłudze przejęć spółek publicznych, rejestracji funduszy inwestycyjnych, restrukturyzacji grup kapitałowych. Świadczył doradztwo regulacyjne dla instytucji pożyczkowych i finansowych, bieżącą obsługę prawną spółek publicznych, funduszy i firm inwestycyjnych oraz ich akcjonariuszy.

Wcześniej przez prawie 3,5 roku pracował w kancelarii Dentons. Przedtem przez prawie dziewięć lat był prawnikiem w Baker McKenzie.

Jest adwokatem od 2012 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2008).

Deloitte Legal podała w Internecie, że jej praktyka transakcyjna liczy aktualnie ponad dwudziestu prawników obsługujących fuzje i przejęcia oraz wspólne przedsięwzięcia biznesowe.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl