Fuzja dwóch kancelarii z jednej warszawskiej kamienicy

923
Kamienica Bürgera w Warszawie - siedziba kancelarii KDKH (wikimapia.org)

Krynicki, Dajczer, Kamiński, Heromiński – tak nazywa się kancelaria powstała w maju 2020 r. z połączenia zespołów kancelarii Krynicki, Dajczer, Kamiński oraz Heromiński i Wspólnicy, które miały siedziby w tym samym budynku przy ulicy Nowy Świat 35 w Warszawie, znanym jako kamienica Bürgera.

Jak wynika z informacji prasowej kancelarii KDKH i ustaleń „Rynku Prawniczego”, do zespołu działającej od 2004 r. w formie spółki partnerskiej kancelarii Krynicki, Dajczer, Kamiński dołączył zespół prawników działającej od 2016 r. w formie spółki komandytowej kancelarii Heromiński i Wspólnicy. Dwaj wspólnicy-założyciele tej ostatniej, Michał Heromiński i Paweł Cieślik, zostali nowymi wspólnikami-partnerami w Krynicki, Dajczer, Kamiński, która w związku z tym zmieniła sądownie nazwę na Krynicki, Dajczer, Kamiński, Heromiński.

Według tejże informacji prasowej, prawnicy z dawnej Krynicki, Dajczer, Kamiński specjalizują się głównie w prawie zamówień publicznych, obsługując przedsiębiorców i zamawiających w procedurach przetargowych, świadcząc usługi doradztwa także podczas realizacji kontraktu, reprezentując strony w postępowaniach  przed Krajową Izby Odwoławczą i sądami. Z jej witryny internetowej wynika, że zespół kancelarii przed fuzją stanowili troje partnerzy-wspólnicy, dwie inne radczynie prawne, dwie adwokatki oraz aplikantka radcowska.

Informacja prasowa kancelarii KDKH podaje, że prawnicy z Heromiński i Wspólnicy specjalizują się w prawie spółek handlowych, prawie nowych technologii, w obsłudze fuzji i przejęć, w tym w sektorze firm technologicznych, przekształceń i restrukturyzacji spółek. W sprawozdaniu finansowym za 2018 r. złożonym do KRS kancelaria Heromiński i Wspólnicy zaraportowała 0,43 mln zł przychodu. Z jej witryny internetowej wynika, że przed fuzją w jej zespole byli dwaj partnerzy, jeszcze troje radców prawnych, jeden adwokat, dwóch absolwentów i dwoje studentów prawa. Według danych z rejestru przedsiębiorców KRS spółka Heromiński i Wspólnicy nadal istnieje.

„Rynek Prawniczy” ustalił, iż w zespole KDKH są partnerzy-wspólnicy Robert Krynicki, Katarzyna Dajczer, Karol Kamiński, Michał Heromiński, Paweł Cieślik, radcowie prawni Beata Rozbicka-Cieślińska, Monika Dzilińska-Buraczyńska, Joanna Żochowska, adwokaci Karolina Posadzy, Katarzyna Wyzgał, Tomasz Gołembiewski, aplikanci radcowscy Aneta Szepietowska, Michał Rozbiewski.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl