Cztery kancelarie w czołówce rankingu specjalistów od prawa mediów w Polsce

765

W 2020 r. w grupie firm prawniczych, które zdobyły pierwszą pozycję w rankingu Media Law International dla Polski, są – podobnie jak rok i dwa lata wcześniej – cztery kancelarie. Ale w tym roku nie wszystkie te same. Są Baker McKenzie, Czyżewscy oraz Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, natomiast kancelarię GWW Grynhoff i Partnerzy zastąpiła WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.

Media Law International to specjalistyczny przewodnik prezentujący czołowe kancelarie zajmujące się prawem mediów z 56 jurysdykcji na świecie, w tym z Polski. Ukazała się właśnie siódma doroczna edycja rankingu, który ujmuje je w tzw. tiers (poziomy). W Polsce do poziomu 1 (tier 1 ) autorzy rankinguprzewodnika zaliczyli cztery firmy prawnicze. W 2020 r. WKB awansowała z poziomu 2 (tier 2 ). GWW zaś spadła na poziom 2 (tier 2 ).

W gronie ogółem 29 kancelarii z Polski wymienionych na pięciu poziomach rankingu, oprócz tych największych, znalazły się także specjalistyczne butiki Jakubowski Pluta i Wspólnicy (poziom 3) i APLaw Artur Piechocki (poziom 4).

Ranking sporządził zespół dziennikarzy opierając się na niezależnym badaniu rynku, kwestionariuszach wypełnionych i nadesłanych przez firmy prawnicze oraz na rozmowach z ich partnerami i klientami z branży mediów.

Przewodnik Media Law International publikuje niezależne brytyjskie wydawnictwo o tej samej nazwie, specjalizujące się w niszowej tematyce prawa mediów w różnych krajach. Zajmuje się opracowywaniem rankingu kancelarii i prawników z tej praktyki, prezentacją wiedzy branżowej oraz opisywaniem trendów prawnych w tej dziedzinie.

Omówienie rankingu z 2018 r.  

Omówienie rankingu z 2017 r.  

Omówienie rankingu z 2016 r.  

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl