Dentons z zagraniczną nagrodą dla najlepszej kancelarii w Polsce

212

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Dentons zdobyła nagrodę Chambers Europe Award 2020 dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce.

Wydawnictwo Chambers and Partners, publikujące katalogi firm prawniczych w formie liczących się w branży rankingów, po roku przerwy powróciło do rozdawania nagród dla najlepszych firm prawniczych w Europie. W 2019 r. zamiast Chambers Europe Awards zorganizowało konkurs Chambers Diversity & Inclusion Awards – po raz pierwszy wyłaniało w nim europejskie kancelarie, firmowe zespoły prawne oraz poszczególnych prawników z Europy, wyróżniających się w popieraniu „różnorodności i włączania” (diversity & inclusion – D&I), szczególnie w odniesieniu do osób z grupy LGBT+ oraz kobiet (gender).

W 2020 r. znów przyznano Chambers Europe Awards, nie będzie natomiast europejskich Chambers Diversity & Inclusion Awards.

Na liście firm prawniczych nominowanych do nagród, ogłoszonej 6 lutego 2020 r., znalazło się sześć kancelarii działających w Polsce oprócz Dentons były na niej jeszcze Clifford ChanceCMSLinklatersSołtysiński Kawecki & Szlęzak i Wardyński i Wspólnicy. W porównaniu z nominacjami z 2018 r. trzy ostatnie były nowe w tym gronie.

Nominacje do nagród są wspólnym dziełem zespołu ekspertów wydawnictwa opracowujących doroczny ranking Chambers Europe – renomowany przewodnik po firmach prawniczych, sporządzany na podstawie wywiadów z ich klientami, którego najnowsza edycja została ogłoszona w marcu 2020 r. Laureatów nagród wybrało jury z list nominowanych, które w tym roku zostały ogłoszone dla 25 państw i regionów Europy.

Nagrody honorują pracę krajowych i międzynarodowych firm prawniczych w Europie. Odzwierciedlają ich znaczące osiągnięcia z ostatnich 12 miesięcy, w tym wybitne dokonania w doradztwie, imponujący wzrost strategiczny i doskonałą jakość obsługi klientów.

Według opisu z internetowej witryny wydawnictwa Chambers and Partners, Dentons zajmuje w Polsce czołowe miejsce w wielu obszarach praktyki, m.in. w dziedzinach prawa konkurencji, prawa energetycznego i zasobów naturalnych, prawa nieruchomości, zamówień publicznych, restrukturyzacyjnego oraz podatkowego. „Firma jest często widoczna przy pracy dla kluczowych polskich przedsiębiorstw i międzynarodowych korporacji, wykorzystuje rozległą sieć biur na całym świecie, aby doradzać w sprawach transgranicznych”. Źródła podkreślają jej niezawodność, zauważając: „Możemy skoncentrować się na biznesie, będąc pewni, że wszystkie kwestie prawne i związane z ryzykiem zostaną załatwione w najodpowiedniejszy sposób”.

Europejską firmą prawniczą roku wybrano brytyjską kancelarię Latham & Watkins. Natomiast nagroda dla najlepszej kancelarii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej przypadła firmie Kinstellar.

W 2018 r. nagrodę Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce zdobyła kancelaria Clifford Chance.

W 2017 r. przypadła kancelarii Greenberg Traurig. Kancelaria CMS otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award za najwyższą jakość obsługi klientów w Polsce.

W 2016 r. laureatem Chambers Europe Award była kancelaria Dentons. Nagrodę Client Service Award otrzymała Greenberg Traurig.

W 2015 r. laureatem nagrody była kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, która wówczas zdobyła laur najlepszej już po raz piąty (wcześniej w latach 2008, 2011, 2012 i 2013).

W 2014 r. laureatami z Polski były kancelarie Wardyński i Wspólnicy oraz Dentons. Pierwsza otrzymała nagrodę dla najlepszej krajowej, a druga – dla najlepszej międzynarodowej firmy prawniczej roku.

Tegoroczne nagrody miały być wręczone 24 kwietnia 2020 r. w Madrycie, ale ostatecznie o ich przyznaniu poinformowano przez Internet. Uroczystość rozdania odwołano ze względu na pandemię koronawirusa.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl