Clifford Chance kancelarią roku 2020 w Polsce w konkursie IFLR

572

Warszawskie biuro kancelarii Clifford Chance jest tegorocznym laureatem nagrody IFLR Europe Award z Polski za działalność w roku 2019 – ustalił „Rynek Prawniczy”.

Magazyn „International Financial Law Review”, poświęcony tematyce prawa finansowego, od 21 lat przyznaje te nagrody firmom prawniczym i zespołom prawnym w przedsiębiorstwach wyróżniającym się największą innowacyjnością w obsłudze transakcji finansowych i korporacyjnych. Wydawcą „IFLR” jest grupa Legal Media należącą do Euromoney, jednej z największych firm w branży informacji biznesowych na świecie.

Na krótkiej liście kandydatów do nagrody były, oprócz Clifford Chance, także kancelarie Allen & Overy, Dentons i Greenberg Traurig.

Rok temu nagrodę IFLR Europe Award w Polsce otrzymała kancelaria Greenberg Traurig, która dostała ją także w 2018 r. Natomiast w latach 2017 i 2016 jej laureatem była Clifford Chance.

W 2020 r. kancelaria została nagrodzona za dwie obsługi sfinalizowane w 2019 r. „na bardzo dynamicznym i konkurencyjnym polskim rynku prawniczym”.

Według opisu z internetowej witryny „IFLR”, zespół wyróżniono za obsługę Banku Millenium przy przejęciu Euro Banku od banku Société Générale („transakcja zrywa ze standardowymi strukturami fuzji i przejęć w sektorze bankowym, które zwykle zawierają wydzielenie portfela kredytów we frankach szwajcarskich do oddzielnej spółki, która jest zatrzymywana przez sprzedającego po transakcji”) oraz za obsługę firmy OT Logistic Group przy restrukturyzacji jej zadłużenia („restrukturyzacja obejmowała dwustronne umowy o niepodejmowaniu działań windykacyjno-egzekucyjnych standstill agreement z pożyczkodawcami i obligatariuszami, nową serię obligacji zabezpieczonych, pionierską w swoim rodzaju procedurę rolowania obligacji wynegocjowaną z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych oraz podobnie pionierskie porozumienie wierzycieli-pożyczkodawców – intercreditor agreement ).

„IFLR”, oprócz firm i zespołów prawniczych w poszczególnych dziedzinach obsługi oraz z poszczególnych krajów (National Firms of the Year), nagradza również innowacyjne transakcje (Deals of the Year), w takich m.in. kategoriach, jak papiery wartościowe, kredyty, fuzje i przejęcia, private equity, restrukturyzacje. W tegorocznej edycji nagród nie dostrzeżono jednak żadnego dealu z 2019 r. z polskim akcentem.

Laureatów wyłonił wewnętrzny zespół, oceniający nadesłane zgłoszenia, złożony z wydawców, redaktorów i dziennikarzy „IFLR”. O przyznaniu nagród magazyn poinformował 23 kwietnia 2020 r. przez Internet. Uroczystość ich wręczenia, planowaną w Londynie, odwołano ze względu na pandemię koronawirusa.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl