Piątka z Clifford Chance uzupełni ubytek prawników private equity w CMS

2710

Na początku sierpnia 2020 r. do warszawskiego biura kancelarii CMS przejdzie pięcioro prawników kancelarii Clifford Chance: Sławomir Czerwiński, Mateusz Stępień, Jarosław Gajda, Antoni Wandzilak i Dominika Pietkun. Kancelaria CMS zapowiedziała to „Rynkowi Prawniczemu”.

Specjaliści od obsługi funduszy private equity i transakcji fuzji i przejęć wypełnią w CMS lukę, jaka powstała w tym zakresie po odejściu we wrześniu 2019 r. sześcioosobowego teamu transakcyjnego pod wodzą Marka Sawickiego i Jakuba Marcinkowskiego do kancelarii DLA Piper.

Oni z kolei zastąpili wtedy piątkę prawników transakcyjnych, którzy w marcu 2019 r. pod przewodem Magdaleny Nasiłowskiej przeszli z warszawskiego biura DLA Piper do kancelarii Baker McKenzie w Warszawie, dołączając do jej zespołu M&A/Corporate.

Sławomir Czerwiński otrzyma w CMS stanowisko partnera. W Clifford Chance jest counselem. Specjalizuje się w doradztwie dla funduszy private equity i venture capital, w tym w obsłudze  inwestycji i dezinwestycji, fuzji i przejęć, tworzenia joint ventures. Świadczył doradztwo transakcyjne także dla inwestorów branżowych w sektorach ochrony zdrowia, usług finansowych, dóbr konsumpcyjnych, infrastruktury. Zajmował się też kwestiami corporate governance w spółkach.

W Clifford Chance pracuje od trzynastu lat. Przedtem przez ponad 1,5 roku był prawnikiem kancelarii Baker & McKenzie. Jest radcą prawnym od 2009 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2005) oraz zarządzania i marketingu na Akademii Leona Koźmińskiego (2007).

Mateusz Stępień otrzyma w CMS stanowisko partnera. W Clifford Chance jest counselem. Obsługiwał fundusze private equity w transakcjach M&A, inwestycjach i dezinwestycjach, restrukturyzacjach spółek oraz tworzeniu joint ventures. Świadczył doradztwo transakcyjne firmom z sektorów usług finansowych, nieruchomości, infrastruktury, dóbr konsumpcyjnych, ochrony zdrowia. Zajmował się także kwestiami corporate governance w spółkach.

W Clifford Chance pracuje od ponad 11,5 roku. Jest adwokatem od 2015 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2009).

Jarosław Gajda otrzyma w CMS stanowisko counsela. W Clifford Chance zajmuje stanowisko senior associate. Zajmuje się doradztwem transakcyjnym, korporacyjnym i kontraktowym. Pracował dla funduszy private equity i inwestorów strategicznych z sektorów dóbr konsumpcyjnych, informatyki, paliwowego, spożywczego, przemysłowego, usług medycznych i finansowych.

W Clifford Chance pracuje od trzynastu lat. Jest adwokatem.

Antoni Wandzilak otrzyma w CMS stanowisko senior associate. Specjalizuje się w obsłudze transakcji M&A, restrukturyzacji spółek. Doradzał funduszom private equity i inwestorom branżowym z sektorów logistyki, ochrony zdrowia, dóbr konsumpcyjnych. Zajmuje się także doradztwem w bieżącej działalności przedsiębiorstw.

W Clifford Chance pracuje od ponad 6,5 roku. Jest adwokatem od 2015 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2013).

Dominika Pietkun jest studentką piątego roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim, stażystką w praktyce Corporate/M&A kancelarii Clifford Chance.

*****

„Rynek Prawniczy” dowiedział się, że praktykę Corporate/M&A kancelarii Clifford Chance opuścili wcześniej senior associates Konrad Rominkiewicz – w styczniu 2020 r. i Joanna Pominkiewicz – w marcu 2020 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl