W obliczu kryzysu wirusowego CMS rzuca prawników na upadłości (w Anglii)

863

Kancelaria CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang przenosi prawników z innych praktyk do obsługi restrukturyzacji i upadłości (restructuring and insolvency) przedsiębiorstw, aby sprostać rosnącemu obciążeniu pracą w tych dziedzinach.

Napisał o tym anglojęzyczny portal prawniczy „Legal Week” w artykule Simona Locka „CMS To Shift Lawyers To Restructuring Practice To Deal With Virus Work” opublikowanym 18 marca 2020 r.

Epidemia koronawirusa już ma poważny wpływ na globalne rynki finansowe. Dlatego w kancelarii CMS zdecydowano, by przerzucać prawników z całej firmy do praktyki restrukturyzacji i niewypłacalności (R&I), ponieważ stara się ona poradzić sobie ze wzrostem obciążenia zleceniami spowodowanym ekonomicznymi skutkami zarazy. Jeden z londyńskich partnerów firmy powiedział autorowi artykułu, że praktyka R&I posiłkuje się prawnikami associate z praktyki korporacyjnej, aby obsługiwać dodatkową pracę. Rzecznik prasowy CMS potwierdził, że firma dołącza prawników z doświadczeniem w zakresie restrukturyzacji i niewypłacalności z innych zespołów, aby wspomagali praktykę upadłościową. „Będzie to prawdopodobnie środek tymczasowy (temporary measure)dodał rzecznik w swoim oświadczeniu.

*****

Także w polskich kancelariach zaczynają się podobne ruchy w kierunku wzmacniania praktyk restrukturyzacyjno-upadłościowych. W marcu BSWW Bieniak Smołuch Wielhorski Wojnar i Wspólnicy (Act BSWW) pozyskała prawniczkę z wyspecjalizowanej w obsłudze upadłości kancelarii Zimmerman i Wspólnicy. Barbara Szczepkowska ze stanowiska partnera kieruje praktyką prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Natomiast kancelaria Rymarz Zdort zamieściła w ogólnopolskim portalu rekrutacyjnym ogłoszenie o poszukiwaniu kwalifikowanego prawnika z kilkuletnim doświadczeniem w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

Opracowanie: Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl