Jedenaście kancelarii z Polski liderami obsługi transgranicznej w globalnym rankingu

577

Jedenaście kancelarii działających w Polsce wyróżnił tegoroczny ranking Chambers Global jako czołowe firmy w dziedzinie doradztwa międzynarodowego i obsługi transakcji transgranicznych.

W 2020 r. po raz pierwszy w rankingowej kategorii „Możliwości międzynarodowe i transgraniczne” (International & Cross-Border Capabilities) uwzględniono kancelarie z polskiego rynku prawniczego. Jedenaście z nich researcherzy firmy Chambers & Partners opracowujący globalny ranking uznali za „Czołowe Firmy” (leading firms), czyli „najlepsze i najbardziej przyjazne dla klientów” (the best and most user-friendly) w obsłudze kwestii międzynarodowych. Są wśród nich nie tylko kancelarie działające w strukturach międzynarodowych firm prawniczych, które mają naturalne możliwości doradztwa i obsługi klientów krajowych za granicą i zagranicznych w Polsce, ale także kancelarie krajowe, które takie możliwości sobie wypracowały poprzez zadzierzgnięcie relacji i utrzymywanie współpracy z partnerskimi firmami poza granicami Polski, zarówno poprzez alianse dwustronne z kancelariami w poszczególnych krajach, jak i udział w międzynarodowych zrzeszeniach niezależnych krajowych firm prawniczych.


Oto liderzy obsługi międzynarodowej i transgranicznej w Polsce (w kolejności alfabetycznej). Komentarze pochodzą z opracowania rankingu Chambers Global 2020 opublikowanego 13 lutego.

 • Allen & Overy

Polska praktyka kancelarii wspierana przez zespoły z Czech, Słowacji i Węgier, stanowi kluczową część oferty firmy dla klientów z Europy Środkowej i Wschodniej.

 • Clifford Chance

Biuro warszawskie kancelarii stanowi część zintegrowanej sieci w całej Europie, a członkowie jego zespołu są często koordynatorami obsługi zleceń transgranicznych.

 • CMS

Polska oferta kancelarii odgrywa istotną rolę w „bezkonkurencyjnej” obecności firmy w Europie Środkowej i Wschodniej, a jej warszawskie biuro jest ważną bramą do regionu.

 • Dentons

Głęboko osadzone na polskim rynku warszawskie biuro wraz z biurem w Budapeszcie tworzą tandem funkcjonujący jako strategiczne centrum działalności firmy w Europie Środkowej i Wschodniej.

 • Domański Zakrzewski Palinka  

Kancelaria obsługuje transgraniczne potrzeby klientów poprzez współpracę z zagranicznymi niezależnymi i międzynarodowymi kancelariami, z którymi nawiązała bliskie relacje.

 • Greenberg Traurig

Warszawskie biuro z mocnymi korzeniami na polskim rynku stanowi ważną część obecności w Europie firmy, która dysponuje także biurami w Azji, na Bliskim Wschodzie i rozległą siatką w Ameryce.

 • Linklaters

Warszawskie biuro działa jako strategiczne centrum firmy dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a jego prawnicy mogą korzystać ze zintegrowanej sieci, wspieranej silnymi relacjami z praktykami lokalnymi.

 • Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

Kancelaria jest przygotowana do doradzania inwestorom zagranicznym w Polsce dzięki bliskim relacjom, które nawiązała z zagranicznymi kancelariami oraz członkostwu w sieci World Law Group.

 • Wardyński i Wspólnicy

Firma pokazuje się przy obsłudze dużych zleceń obejmujących wiele jurysdykcji i jest aktywnym członkiem międzynarodowych stowarzyszeń kancelarii Lex Mundi i World Services Group.

 • White & Case  

Polska baza firmy odgrywa ważną rolę w jej działalności w Europie Środkowej i Wschodniej, działając jako centrum transakcji transgranicznych podlegających prawu angielskiemu.

 • WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

Firma doradza w sprawach z jurysdykcji europejskich, dzięki własnym zespołom do obsługi klientów francuskich, niemieckich i włoskich oraz członkostwu w sieci kancelarii Association of European Lawyers.

Chambers Global to znany przewodnik po rynkach usług prawnych ogłaszany co roku w formie klasyfikacji rankingowej. Tegoroczny zawiera analizę rynków usług prawnych w ponad 200 krajach i jurysdykcjach całego świata. Firma Chambers & Partners publikuje je od 1999 r. badając rynki i ustalając kolejność najlepszych firm na podstawie wywiadów z tysiącami prawników i ich klientów.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl