Dyrektor prawny w nieruchomościach zmienił firmę z hiszpańskiej na czeską

614

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Marcin Zaskurski jest od lutego 2020 r. dyrektorem prawnym odpowiedzialnym za obsługę akwizycji nieruchomości w polskim oddziale czeskiej firmy  CPI Property Group. Przeszedł z hiszpańskiej firmy Neinver, w której był regionalnym szefem działu prawnego.

(www.linkedin.com)

Firma CPI Property Group Poland poinformowała w Internecie, że Marcin Zaskurski objął w niej stanowisko Head of Legal M&A – jako współzarządzający zespołem prawnym odpowiada za doradztwo przy akwizycjach, sprzedażach i inwestycjach w nieruchomości tej firmy w Polsce. Ma dziesięć lat doświadczenia w prawnej obsłudze rynku nieruchomości komercyjnych. Wcześniej przez ponad sześć lat pracował w firmie Neinver, w tym przez prawie 2,5 roku był szefem działu prawnego (Regional Head of Legal) zarządzającym zespołem prawników obsługujących polskie spółki i projekty firmy w Polsce, Niemczech, Czechach i Holandii. Przedtem przez ponad 3,5 roku  pracował w praktyce nieruchomości kancelarii Clifford Chance. Przez półtora roku był konsultantem podatkowym w firmie doradczej TPA Horwath Sztuba Kaczmarek.

Jest radcą prawnym od 2012 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (2008).

CPI Property Group to firma z branży nieruchomości, której większościowym udziałowcem jest czeski miliarder Radovan Vitek. Jej główny biznes to długoterminowe inwestycje, wynajem powierzchni i zarządzanie aktywami biurowymi, handlowymi, mieszkaniowymi i hotelowymi. Działa w 10 krajach Europy Środkowo-Wschodniej i w Niemczech. W portfelu ma aktywa o wartości 7,9 mld euro. Jest największym właścicielem powierzchni handlowych w Czechach oraz powierzchni biurowych w Berlinie. W Polsce działa od 2013 r. Jest właścicielem 20 nieruchomości z sektora biurowego, handlowego i hotelowego w Warszawie, Elblągu, Zamościu, Tarnowie, Radomiu i Zgorzelcu. Od 2019 r. CPI intensywnie kupuje biurowce w Warszawie.

Hiszpańska firma Neinver to drugi największy w Europie operator centrów wyprzedażowych (outlet). Działa we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Holandii. W Polsce zarządza siecią sklepów outlet Factory w Warszawie (Ursus i Annopol), Krakowie i Poznaniu oraz parkiem handlowym Futura w Krakowie i centrum wyprzedażowym Silesia Outlet w Gliwicach.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl