Wierzbowski Eversheds Sutherland zmieniła nazwę na Eversheds Sutherland Wierzbowski

620

Od 1 lutego 2020 r. kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland nosi nazwę Eversheds Sutherland Wierzbowski – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma.

Objaśniła, iż „decyzja o zmianie nazwy jest w dużym stopniu konsekwencją wieloletniej obecności w Eversheds Sutherland i coraz ściślejszej współpracy w ramach tej sieci. Wynika również z potrzeby ujednolicenia nazw biur działających pod globalną marką Eversheds Sutherland. Aktualnie polskie biuro jest jednym z 69 zlokalizowanych w 34 krajach na całym świecie.” Ponadto w odpowiedzi na pytanie „Rynku Prawniczego”, kancelaria wyjaśniła, że „zmiana nie została narzucona” i była to „wspólna decyzja polskiego biura i sieci”.

Ponadto podała, że zmiana została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym jako nowa nazwa spółki komandytowej.

Kancelaria Eversheds Sutherland Wierzbowski jest firmą członkowską sieci Eversheds Sutherland. Ta afiliacja jest uregulowana w drodze umowy ze spółką Eversheds Sutherland (Europe) Limited i pozostałymi kancelariami będącymi członkami tej sieci.

To nie pierwsza zmiana nazwy tej kancelarii w jej historii. Poprzednia miała miejsce dokładnie trzy lata wcześniej. Wówczas to kancelaria znana dotychczas w Polsce jako Wierzbowski Eversheds zaczęła nazywać się Wierzbowski Eversheds Sutherland. Wydłużenie nazwy było rezultatem połączenia brytyjskiej sieci Eversheds z amerykańską kancelarią Sutherland Asbill & Brennan, które weszło w życie właśnie 1 lutego 2017 r.

Sieć Eversheds powstała w 1988 r. z połączenia czterech brytyjskich lokalnych firm prawniczych. Od 1995 r. działała pod tą właśnie marką. Przed fuzją miała ponad 50 własnych i stowarzyszonych biur w Europie, Azji i Afryce.

Amerykańska kancelaria Sutherland powstała w 1924 r., a od 1954 r. funkcjonuje pod tym brandem. Przed połączeniem posiadała sześć biur w Stanach Zjednoczonych oraz dwa w Europie. Jej centrala mieściła się Atlancie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl