DLA Piper doradzała akcjonariuszom w sprzedaży Multimedia Polska na rzecz Vectra

190
(www.pl.wikipedia.org)

Jakub Domalik-Plakwicz (partner z praktyki prawa spółek, fuzji i przejęć) wraz z zespołem z kancelarii DLA Piper doradzali spółce Multimedia Polska, która jest trzecim największym ogólnopolskim operatorem telewizji kablowej, przy sprzedaży 100 proc. akcji spółki na rzecz Vectra, która jest jednym z liderów usług telekomunikacyjnych oraz wiodącym operatorem kablowym.

Akwizycja doprowadziła do powstania największego operatora kablowego w Polsce z 1,7 mln abonentów i zasięgiem 4,4 mln gospodarstw domowych. Jest to jedna z największych transakcji w sektorze mediów i nowych technologii w ostatnim czasie w Polsce.

Multimedia Polska jest znana w Polsce jako jeden z operatorów, który jako pierwszy wprowadzał na rynek nowe i innowacyjne produkty oraz usługi dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Jako jedni z pierwszych w kraju wprowadzili m.in. telewizję cyfrową dla klientów telefonicznych (IPTV), usługi pakietowe tripleplay, szerokopasmowy dostęp do Internetu, cyfrową telewizję kablową w wysokiej rozdzielczości (HDTV) z kanałem komunikacji zwrotnej, a także wideo na żądanie (VoD), usługę multi-screen, udostępniającą treści wideo na tabletach i smartfonach oraz usługi dodatkowe np. usługę monitoringu on-line.

Vectra jest drugim pod względem liczby abonentów telekomunikacyjnym operatorem kablowym w Polsce. Obsługuje ponad 1 mln klientów w 439 miastach na terenie całego kraju.

Materiał kancelarii DLA Piper