Bez zmian na samej górze rankingu kancelarii Chambers Global 2020

1344

Osiem kancelarii tworzy najściślejszą czołówkę polskiego rynku usług prawniczych według najnowszego zestawienia Chambers Global 2020 obejmującego sześć głównych kategorii obsługi.

To firmy prawnicze, które zajęły pierwsze miejsca w klasyfikacjach najnowszej 21. edycji rankingu Chambers Global dla Polski opublikowanego 13 lutego 2020 r. Najwięcej przyznano ich kancelarii Clifford Chance – cztery. Po dwa przypadły firmom Allen & OveryGreenberg Traurig Rymarz Zdort (pod ta nazwą od 2020 r. działa zespół dawnej kancelarii Weil, Gotshal & Manges, która zamknęła z końcem 2019 r. swój polski oddział). Natomiast Baker McKenzie, LinklatersSołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Wardyński i Wspólnicy zdobyły po jednej pierwszej pozycji.

Wyniki – jeśli chodzi o pierwsze miejsca – są identyczne jak w rankingach sprzed roku, dwóch, trzech, czterech i pięciu lat (jeśli nie liczyć formalnej zmiany Weil na Rymarz Zdort).

Chambers Global to znany przewodnik po rynkach usług prawnych ogłaszany co roku w formie klasyfikacji rankingowej. Tegoroczny zawiera analizę rynków usług prawnych w ponad 200 krajach i jurysdykcjach całego świata.

Firma Chambers & Partners publikuje je od 1999 r. badając rynki i ustalając kolejność najlepszych firm na podstawie wywiadów z tysiącami prawników i ich klientów. Jej analitycy klasyfikują i przydzielają je kolejno do poszczególnych hierarchicznie numerowanych grup (bands) – w pierwszej są te uznawane za najlepsze z najlepszych.

W naszym omówieniu wymieniamy tylko kancelarie zakwalifikowane do grupy 1 (band 1) w sześciu dziedzinach prawa i sektorach gospodarki (alfabetycznie).

  • Bankowość i finanse: Allen & Overy; Clifford Chance; Linklaters
  • Rynki kapitałowe – dłużne papiery wartościowe (debt): Allen & Overy; Clifford Chance
  • Rynki kapitałowe – inwestycje kapitałowe (equity): Greenberg Traurig; Rymarz Zdort
  • Prawo korporacyjne/Fuzje i przejęcia: Clifford Chance; Greenberg Traurig; Rymarz Zdort
  • Rozwiązywanie sporów: Clifford Chance; Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
  • Własność intelektualna: Baker McKenzie; Wardyński i Wspólnicy

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl