White & Case przyjęła na lokalnego partnera głównego prawnika funduszu nieruchomości

753
(www.whitecase.com)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Jakub Kutzmann jest od lutego 2020 r. partnerem lokalnym w praktyce nieruchomości warszawskiego biura kancelarii White & Case. Przeszedł z firmy NEPI Rockcastle inwestującej w sektorze nieruchomości komercyjnych, w której był szefem działu prawnego.

Jakub Kutzmann specjalizuje się w prawie budowlanym i projektach nieruchomościowych, zwłaszcza w obsłudze transakcji nabywania i zbywania, komercjalizacji, restrukturyzacji, leasingu i finansowania nieruchomości oraz procedur administracyjnych w tym sektorze. Doradzał deweloperom oraz funduszom nieruchomościowym.

Wcześniej przez prawie cztery lata był głównym prawnikiem (general counsel) zachodniego portfela (western portfolio) w firmie NEPI Rockcastle.

NEPI Rockcastle Global Real Estate jest inwestorem i deweloperem nieruchomości komercyjnych z Republiki Południowej Afryki. Firma powstała w 2017 r. z połączenia dwóch funduszy New Europe Property Investments (NEPI) i Rockcastle Global Real Estate Company Limited. Zarządza kapitałami południowoafrykańskich grup finansowych lokując je w nieruchomości, głównie w centra handlowe w krajach Europy Środkowo-Wschodniej – w Rumunii, Polsce, Bułgarii, Chorwacji, Czechach i Serbii, na Węgrzech, Słowacji i Litwie.

Firma jest w Polsce właścicielem 12 centrów handlowych: Aura Centrum i Galerii Warmińskiej w Olsztynie, Galerii Tomaszów, Galerii Wołomin. Poza tym w jej polskim portfelu znajdują się m.in. Focus Mall w Zielonej Górze i Piotrkowie Trybunalskim, Alfa Białystok, Bonarka City Center w Krakowie, Solaris i Karolinka w Opolu, Platan w Zabrzu, Pogoria w Dąbrowie Górniczej.

Jakub Kutzmann był przedtem przez dwa lata starszym prawnikiem (senior associate) kierującym praktyką real estate w kancelarii Weil Gotshal & Manges. Przez rok kierował takąż praktyka w Deloitte Legal. Przeszedł do niej z kancelarii Norton Rose Fulbright, w której pracował pięć lat. Przedtem prawie cztery lata był prawnikiem kancelarii Linklaters. Z tej kancelarii był przez kilka miesięcy na delegacji (secondee) w firmie ProLogis.  

Jest adwokatem od 2009 r., absolwentem studiów prawniczych w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie (2005) oraz wydziału nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (2005).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl