Deloitte Legal wspierała Radial w negocjacjach najmu powierzchni w centrum logistycznym

128

Kancelaria Deloitte Legal wspierała Radial, światowego lidera w logistyce e-commerce, w negocjacjach umowy najmu ponad 9 tys. mkw. powierzchni biurowej i magazynowej w nowoczesnym centrum logistycznym MLP Pruszków II.

Radial, spółka grupy Bpost, to firma o globalnym zasięgu, oferująca usługi logistyczne dla branży e-commerce. Zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie międzynarodowej dostawy przesyłek i poczty wraz z pełnym wsparciem obejmującym e-commerce oraz zarządzanie zwrotami. Właścicielem MLP Pruszków II – popularnego wśród obecnych i przyszłych klientów centrum magazynowego – jest MLP Group S.A., jeden z wiodących deweloperów przestrzeni magazynowej i produkcyjnej.

– Stare centrum realizacji w Polsce stało się dla nas za małe. Musieliśmy znaleźć miejsce, które będzie zarówno odpowiadać naszym obecnym potrzebom, jak i nie ograniczać szybkiego rozwoju. Centrum, zlokalizowane blisko Warszawy, pozwoli nam sprawnie i oszczędnie dotrzeć do klientów na rynku polskim i rynkach sąsiadujących. Polscy sprzedawcy i marki, korzystające z naszych usług, będą mogli teraz prowadzić działalność, mając do dyspozycji nowoczesną i skalowalną przestrzeń najwyższej jakości – powiedział Tomasz Okowiak z Radial.

 Zakres prac Deloitte Legal obejmował kompleksowe wsparcie w negocjowaniu warunków najmu, opracowanie kompletu dokumentacji transakcyjnej oraz koordynację procesu zawarcia umowy pomiędzy stronami.

– Najem tak dużej powierzchni pozwoli naszemu klientowi skutecznie zorganizować łańcuch dostaw na skalę regionalną i krajową. Jest to dla niego szansa na ekspansję w ramach jednej inwestycji. Cieszymy się, że byliśmy w stanie wesprzeć Radial w tym procesie – powiedział Zbigniew Korba, radca prawny, partner w kancelarii Deloitte Legal.

W skład zespołu Deloitte Legal wchodzili eksperci obsługujący klientów z sektora nieruchomości: 

  • Michał Cwajna (managing associate) oraz
  • Maciej Liberacki (senior associate).

Zbigniew Korba, Michał Cwajna, Maciej Liberacki

Projekt nadzorował Zbigniew Korba (partner).

Materiał kancelarii Deloitte Legal