Kondrat i Partnerzy wygrywają międzynarodowy spór dla „Siarkopolu” Tarnobrzeg

227
Siarka granulowana w nawozie Wigor S

Kancelaria Kondrat i Partnerzy reprezentowała Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o. w międzynarodowym sporze z wieloletnim niemieckim partnerem biznesowym spółki przed Niemieckim Urzędem ds. Patentów i Znaków Towarowych (Deutsche Patent und Markenamt DPMA).

Od ponad 20 lat Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg uprawnione są do znaku towarowego „Wigor S”, którym oznaczają swoje flagowe produkty – specjalistyczne nawozy rolnicze zawierające 90 proc. siarki, dystrybuowane do wielu krajów świata. W ostatnim czasie wieloletni partner biznesowy „Siarkopolu” dokonał w złej wierze zgłoszenia znaku towarowego „Wigor” na terenie Niemiec, chcąc przejąć wypracowany przez lata wizerunek marki „Siarkopol”.

We współpracy z niemiecką kancelarią prawno-patentową Weickmann & Weickmann kancelarii Kondrat i Partnerzy udało się skutecznie unieważnić znak towarowy „Wigor”. W konsekwencji rejestracja znaku „Wigor” na terytorium Niemiec ma szanse trafić do uprawnionego podmiotu.

Za prowadzenie sprawy odpowiedzialny był Zespół Patentów i Znaków Towarowych kancelarii Kondrat i Partnerzy pod kierownictwem Ewy Niesiobędzkiej-Krause – rzecznika patentowego, partnera.

Materiał kancelarii Kondrat i Partnerzy