Kancelaria DLA Piper doradzała KGAL przy nabyciu Prosta Office Centre

175
(www.kgal.de)

Kancelaria DLA Piper doradzała KGAL, wiodącemu niezależnemu podmiotowi zarządzającemu aktywami o wartości inwestycji 20,5 mld euro, przy zakupie biurowca w Warszawie Prosta Office Centre (POC).

Nabycie POC nastąpiło po zakupie przez KGAL kompleksu biurowego Spark w 2018 roku. Oba aktywa zostały nabyte w ramach ogólnoeuropejskiego specjalnego funduszu inwestycyjnego na rynku nieruchomości.

Ukończony w 2006 roku Prosta Office Centre składa się z ok. 21 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej na 11 górnych i trzech dolnych piętrach. Wśród najemców znajdują się firmy z branży IT i reklamowej, a także dostawcy usług finansowych. POC zlokalizowany jest przy ulicy Prostej 51 w pobliżu ronda Daszyńskiego.

W pierwszym rzędzie od góry Jacek Giziński, Sylwia Czerwik, Paulina Galicka, w drugim Paweł Chodziński, Sławomir Mikołajuk, Ewelina Jaworska

Zespół DLA Piper składał się z Jacka Gizińskiego (co-managing partner, Polska), Sylwii Czerwik (senior associate) i Pauliny Galickiej (junior associate ) z praktyki nieruchomości. Natomiast Paweł Chodziński (counsel ) i Sławomir Mikołajuk (senior associate ) oraz Ewelina Jaworska (senior associate ) byli odpowiedzialni za podatkowe aspekty transakcji.

Materiał kancelarii DLA Piper