SMM Legal przyjmuje na partnerów dwóch prawników od energetyki odnawialnej

820
Michał Tarka, Marcin Trupkiewicz

Do warszawsko-poznańskiej kancelarii SMM Legal Maciak Mataczyński w styczniu 2020 r. przystąpili Michał Tarka i Marcin Trupkiewicz, dotychczasowi wspólnicy poznańskiej kancelarii Tarka Trupkiewicz i Wspólnicy zajmującej się obsługą prawną sektora energetyki ze źródeł odnawialnych (OZE).

Kancelaria SMM Legal poinformowała „Rynek Prawniczy”, że obaj prawnicy zostali jej partnerami. Praktyką prawa energetycznego kierują teraz wspólnie Michał Tarka i Paweł Łącki. Kancelaria Tarka Trupkiewicz i Wspólnicy (TTW Legal) utworzona we wrześniu 2019 r. kontynuuje też swoją odrębną działalność.

Michał Tarka wcześniej przez ponad 10 lat był wspólnikiem w poznańskiej kancelarii Borowicz Tarka Kuś (BTK-Legal). Przedtem przez ponad półtora roku był dyrektorem w kancelarii Piszcz i Wspólnicy w Poznaniu, a przez ponad trzy lata prawnikiem kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. W 2019 r. pełnił funkcję doradcy ds. regulacji i rozwoju OZE w Ministerstwie Rozwoju.

Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2004).

Marcin Trupkiewicz wcześniej był prawnikiem kancelarii BTK-Legal, w której zajmował się obsługą projektów OZE. Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

*****

Przemysław Maciak, partner zarządzający kancelarii SMM Legal, i Michał Tarka odpowiadają na pytania „Rynku Prawniczego”.

„Rynek Prawniczy”: Czy w efekcie dołączenia Michała Tarki oraz Marcina Trupkiewicza do SMM Legal ich kancelaria TTW Legal przestała istnieć?   

Przemysław Maciak: Naszym celem jest pełna integracja pod marką SMM Legal. Połączyliśmy siły obu kancelarii tworząc jeden zespół ekspertów pracujących dla branży pod szyldem SMM Legal. Włączyliśmy także nowych mecenasów do grona partnerów SMM Legal oraz powierzyliśmy Michałowi Tarce współkierownictwo wzmocnionego departamentu prawa energetycznego.

„Rynek Prawniczy”: Czego oczekują Michał Tarka oraz Marcin Trupkiewicz po współpracy w ramach SMM Legal?   

Michał Tarka: Liczymy na efekt synergii. Współpraca z SMM Legal pozwoli nam jeszcze lepiej i bardziej kompleksowo odpowiadać na potrzeby dużych klientów wymagających interdyscyplinarnych zespołów roboczych. To szczególnie istotne wobec wyzwań, jakie stawia dziś multiregulacyjna transformacja energetyczna gospodarki.

„Rynek Prawniczy”: Czego spodziewa się kancelaria SMM Legal po współpracy z Michałem Tarką oraz Marcinem Trupkiewiczem?   

 Przemysław Maciak: Dobrze znamy problemy i oczekiwania branży energetycznej. To jeden z podstawowych obszarów specjalizacji SMM Legal. Pracując dla największych rynkowych graczy w tym sektorze, dostrzegamy duży potencjał wzrostu w segmencie OZE. Dlatego rozwijamy dodatkowe kompetencje z nim związane. Nasz departament rozrasta się o dwóch cenionych przez rynek ekspertów mecenasów Tarkę i Trupkiewicza oraz ich sprawdzony, pięcioosobowy zespół. Wspólnie możemy oferować klientom dostęp do wysoko specjalistycznej wiedzy i kompetencji, które będą jednymi z najbardziej pożądanych w najbliższych latach w sektorze energetycznym.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl