Kancelaria Deloitte Legal doradzała spółce Iglotex w transakcji finansowania

373

Kancelaria Deloitte Legal doradzała Iglotex S.A., której współwłaścicielem jest fundusz Penta Investments, przy zawarciu umowy kredytów z konsorcjum bankowym na łączną kwotę 160 mln zł. Spółka będąca liderem na rynku żywności mrożonej w Polsce uzyskała finansowanie swoich przedsięwzięć inwestycyjnych oraz bieżącej działalności gospodarczej, jak również zrefinansowała istniejące zadłużenie. Nowe finansowanie zostanie przeznaczone m.in. na odbudowę nowego zakładu w Skórczu po pożarze w maju 2019 r. i zainwestowane m.in. w halę produkcyjną o powierzchni 13,6 tys. mkw., magazyny o powierzchni 9 tys. m kw., oddział dystrybucyjny z flotą ponad 70 pojazdów oraz część biurową (1,8 tys. m kw.).

Grupa Kapitałowa Iglotex to zdywersyfikowana i zintegrowana pionowo grupa dystrybucyjno-produkcyjna. Jest liderem na rynku żywności mrożonej w Polsce. Posiada ogólnopolski zasięg wspierany oddziałami dystrybucyjnymi i silnym zespołem sprzedaży. Współpracuje z najlepszymi dostawcami, a w jej ofercie znajdują się produkty mrożone, chłodzone i suche. Jest partnerem handlowym dla kilkudziesięciu tysięcy klientów rocznie.

Iglotex wybuduje nowy zakład produkcyjny i oddział dystrybucyjny w Skórczu – będzie to najnowocześniejszy zakład w tej części Europy. Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w pierwszej połowie stycznia 2020 roku. Umaszynowienie i kolejne etapy rozruchu nowego zakładu produkcyjnego są planowane w miesiącach czerwiec-wrzesień 2020 roku. Z kolei z końcem września tegoż roku spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, aby od października zapewnić regularne działanie nowo wybudowanego zakładu produkcyjnego. Oddział dystrybucyjny rozpocznie pracę już w czerwcu 2020 roku.

– W nowym zakładzie będą produkowane takie kategorie produktów jak pierogi, uszka, pizza i zapiekanki. W dalszej przyszłości planujemy również uruchomienie produkcji dań gotowych. Nowy zakład produkcyjny, współpracując z kilkuset dostawcami, będzie obsługiwał kilkadziesiąt sieci handlowych, natomiast oddział dystrybucyjny będzie kontynuował współpracę z kilkoma tysiącami klientów detalicznych i gastronomicznych w Polsce – mówi Maciej Włodarczyk, prezes zarządu Iglotex S.A.

Zakres doradztwa prawnego Deloitte Legal obejmował wsparcie w ramach negocjowania umowy kredytów oraz dokumentacji zabezpieczeń. Transakcja charakteryzowała się wyjątkową dynamiką, a jej przeprowadzenie wymagało analizy wielu wątków prawnych i faktycznych.

W skład zespołu Deloitte Legal wchodzili prawnicy z praktyki prawa bankowości i finansów:

  • Agnieszka Ziółek (partner),
  • Antoni Goraj (senior managing associate),
  • Aleksandra Witowska (senior associate).
Agnieszka Ziółek, Antoni Goraj, Aleksandra Witowska

Materiał kancelarii Deloitte Legal