Najnowsze wschodzące gwiazdy prawa odkryte w tegorocznym krajowym konkursie

801

Monika Horna-Cieślak, adwokat z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Warszawie, zwyciężyła w konkursie „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2019”.

Wyniki konkursu ogłoszono 12 grudnia 2019 r. Podajemy je za relacją opublikowaną w portalu Prawo.pl.

Konkurs organizowany przez wydawnictwo prawnicze Wolters Kluwer Polska i redakcję „Dziennika Gazety Prawnej” – była to ósma edycja – co roku wyłania innowacyjnych, kreatywnych i czujących nowe trendy rynkowe młodych prawników (do 35. roku życia) z kancelarii, firm, administracji, charakteryzujących się ponadto wiedzą pogłębianą w pracy naukowej oraz zaangażowaniem społecznym.

Monika Horna-Cieślak pierwszym miejscem w konkursie została uhonorowana za działalność na rzecz krzywdzonych dzieci. Jest adwokatem pracującym w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, której celem jest ochrona dzieci przed krzywdzeniem oraz  pomoc tym, które doświadczyły przemocy i ich opiekunom. Prawniczka specjalizuje się w pomocy prawnej dzieciom maltretowanym, wykorzystywanym seksualnie, doświadczającym przemocy psychicznej. M.in. występuje w sprawach karnych jako ich pełnomocnik.

Drugie miejsce zdobyła adwokat Monika Gebel z kancelarii Baker McKenzie specjalizująca się w prawie własności intelektualnej, w tym w doradztwie w zakresie innowacyjnych technologii oraz gier wideo.

Trzecim natomiast kapituła konkursu nagrodziła radcę prawnego Marcina Frąckowiaka – specjalistę w dziedzinie prawa pracy z katowickiego biura kancelarii Sadkowski i Wspólnicy.

Na konkurs, według portalu Prawo.pl, nadesłano 119 zgłoszeń, z których kapituła wytypowała 30 finalistów, spośród których wyłoniono laureatów – to dziesięcioro prawniczek i prawników, którzy jako nagrody otrzymali statuetki.

Oto oni (według kolejności rankingowej):

  1. Monika Horna-Cieślak – adwokat z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Warszawie
  2. Monika Gebel – adwokat, associate w kancelarii Baker McKenzie w Warszawie
  3. Marcin Frąckowiak – radca prawny, prawnik w kancelarii Sadkowski i Wspólnicy
  4. Natalia Kabacińska – radca prawny, senior associate w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr w Warszawie
  5. Marta Burgiel-Bosak – radca prawny w firmie Selvita w Krakowie
  6. Agnieszka Poteralska – aplikantka radcowska w kancelarii SDZ Legal Schindhelm Schampera Dubis Zając i Wspólnicy we Wrocławiu
  7. Sylwester Szczepaniak – radca prawny, zastępca dyrektora Departamentu Prawnego w Ministerstwie Cyfryzacji
  8. Paweł Murawski – adwokat w kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy w Warszawie
  9. Marek Neumann – radca prawny, senior associate w kancelarii Allen & Overy w Warszawie
  10. Filip Balcerzak – adwokat, counsel w kancelarii SSW Pragmatic Solutions w Warszawie

Dodatkowo kapituła dorocznego konkursu już po raz trzeci uhonorowała specjalnymi nagrodami pięcioro prawników, którzy wyróżnili się niestandardowymi osiągnięciami.

Nagrody specjalne (w kolejności alfabetycznej):

  • Paweł Knut – adwokat w kancelarii Knut Mazurczak Adwokaci w Warszawie
  • Piotr Łebek – radca prawny, partner zarządzający w kancelarii Hryniów, Łebek i Partnerzy w Opolu
  • Paweł Matyja – adwokat z Katowic
  • Barbara Skardzińska – adwokat, associate w kancelarii Weil, Gotshal & Manges w Warszawie
  • Karol Wątrobiński – radca prawny, partner zarządzający w kancelarii WN Legal Wątrobiński Nartowski w Kielcach

Pozostali finaliści (w kolejności alfabetycznej):

  • Dominik Borek – radca prawny, zastępca dyrektora Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu
  • Aleksandra Czubak – adwokat, senior associate w kancelarii Kubas Kos Gałkowski w Krakowie
  • Wojciech Domagała – adwokat, senior associate i manager w kancelarii Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy w Warszawie
  • Martyna Gałdecka-Karpińska – associate w kancelarii Crido Legal w Warszawie
  • Kuba Gąsiorowski – adwokat, partner współzarządzający w kancelarii Weber Prawnicy – Gąsiorowski i Swędzioł w Krakowie
  • Michał Jabłoński – adwokat, counsel w kancelarii Dentons
  • Wojciech Kapica – counsel w kancelarii SMM Legal w Warszawie
  • Milena Kazanowska-Kędzierska – adwokat, senior associate w kancelarii Kochański i Partnerzy w Warszawie
  • Tomasz Klecor – prawnik w kancelarii Legal Geek w Sopocie
  • Julia Katarzyna Kowalska – radca prawny, adiunkt w Klinice Prawa Uniwersytetu Warszawskiego
  • Kamil Rudol – adwokat w kancelarii Dubois i Wspólnicy w Warszawie
  • Tomasz Rutkowski – radca prawny, wspólnik w kancelarii Pragmatiq w Poznaniu
  • Agnieszka Skowronek – radca prawny w firmie Grupa Eurocash w Warszawie
  • Agnieszka Sztoldman – adwokat, senior associate w kancelarii Taylor Wessing w Warszawie
  • Marcelina Szwed-Ziemichód – adwokat, doradca podatkowy prowadząca firmę doradztwa MSZtax i współpracująca z kancelarią Linklaters
  • Marcin Śledzikowski – radca prawny w kancelarii SDZ Legal Schindhelm Schampera Dubis Zając i Wspólnicy we Wrocławiu
  • Joanna Uchańska – partner w kancelarii Chałas i Wspólnicy w Krakowie
  • Marek Wiera – adwokat w kancelarii Izabella Żyglicka i Wspólnicy w Katowicach
  • Marta Wiśniewska – adwokat, senior associate w kancelarii Rödl & Partner w Warszawie
  • Jakub Zagrajek – adwokat, senior associate w kancelarii Weil, Gotshal & Manges w Warszawie

Tu wyniki konkursu z 2018 r.

Tutaj wyniki konkursu z 2017 r., a tu wyniki konkursu z 2016 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl