Prawnicy z Polski w noworocznej rundzie awansów w White & Case

1362

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, na liście awansów ogłoszonej w listopadzie 2019 r. przez amerykańską firmę prawniczą White & Case, jest pięcioro prawniczek i prawników z Polski. Czworo z nich awansuje z nowym 2020 r., jedna otrzymała już 1 maja 2019 r. nominację na stanowisko counsel. Jeden z awansowanych będzie partnerem lokalnym, czterem zaproponowano stanowisko counsel. W tym gronie są cztery prawniczki – Katarzyna Jakubiak, Małgorzata Paśnik, Aleksandra Oziemska, Katarzyna Czwartosz-Liber, i jeden prawnik – Jakub Wołkowicz.  

Wcześniej, w październiku 2019 r., kancelaria ogłosiła „wyższą” listę 45 awansów partnerskich, ale nie było na niej nikogo z Polski.

W ostatniej rundzie awansów White & Case promowała 52 prawników, 38 na stanowisko counsel i 14 na partnera lokalnego.

Counsel (doradca) w tej firmie to stanowisko dla starszych prawników (senior lawyers) z dużym doświadczeniem w konkretnej dziedzinie praktyki. Jest to alternatywna do partnerstwa droga kariery, która wszelako nie wyklucza w przyszłości awansu na partnera w kancelarii.

Pozycja lokalnego partnera jest natomiast oferowana w wybranych regionach i miejscach działania White & Case, w których jest to powszechna praktyka rynkowa. Obecnie takie stanowiska sa przwidziane w biurach w regionach Azji i Pacyfiku, Europy Środkowej i Wschodniej, w Belgii, Niemczech, Meksyku, Arabii Saudyjskiej i Turcji. Sa one uznawane za krok w karierze na drodze do pełnego partnerstwa w firmie.

– White & Case to prawdziwie globalna i różnorodna kancelaria prawnicza, a najnowsze promocje w 21 biurach i 12 globalnych praktykach, są wyrazistym obrazem obu tych fundamnetalnych cech. Ci prawnicy wykazują się wyjątkowymi zdolnościami i swoim oddaniem przestrzeganiu najwyższych standardów obsługi klienta – oświadczył Hugh Verrier, partner zarządzający White & Case.

Jakub Wołkowicz awansował ze stanowiska associate na lokalnego partnera w globalnej praktyce arbitrażu międzynarodowego kancelarii.

Doradza i reprezentuje strony postępowań sądowych i arbitrażowych, zwłaszcza w sprawach sporów budowlanych. Występował w sporach wynikłych z kontraktów regulowanych przez normy i warunki Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów (FIDIC), a także postępowaniach egzekucyjnych i o uznanie zagranicznych orzeczeń sądowych.

W White & Case pracuje od 8,5 roku, w tym po dziewięć miesięcy praktykował w biurach w Genewie i Paryżu. Wcześniej przez pół roku był prawnikiem kancelarii Butzel Long w Stanach Zjednoczonych. Przedtem przez pół roku był asystentem honorowego konsula brytyjskiego w amerykańskim stanie Michigan i przez ponad pół roku prawnikiem w brytyjskiej kancelarii CMS Cameron McKenna.

Jest adwokatem od 2015 r, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2010).

Katarzyna Jakubiak ze stanowiska associate awansowała na stanowisko counsel w globalnej praktyce bankowości kancelarii Doradza przy transakcjach bankowych i finansowych w rozmaitych sektorach gospodarki, w tym przy kredytach konsorcjalnych i dwustronnych, przy finansowaniu projektów, finansowaniu strukturyzowanym i korporacyjnym oraz przy akwizycjach. Pracuje dla kredytodawców i dla kredytobiorców.

Przed przystąpieniem do zespołu White & Case przez prawie siedem lat była prawniczką kancelarii Clifford Chance.

Jest radcą prawnym, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

 Małgorzata Paśnik awansowała ze stanowiska senior associate na stanowisko counsel w globalnej praktyce fuzji i przejęć kancelarii. Doradzała przy transakcjach M&A, m.in. banków, w bankowo-finansowcyh kwestich regulacyjnych, w sprawach korporacyjnych (zakładanie, przekształcanie i likwidacja spółek) oraz w zagdnieniach prawa cywilnego.

W White & Case pracuje ostatnio od prawie 1,5 roku. Wcześniej przez prawie 5,5 roku była prawniczką kancelarii Greenberg Traurig. Przedtem przez ponad 4,5 roku była także w White & Case. Przez rok pracowała w firmie Stowarzyszenie Obsługi Prawnej i Gospodarczej „ConsuLex Law It Consulting”.

Jest radcą prawnym, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2007).

Aleksandra Oziemska kieruje w kancelarii praktyką „białych kołnierzyków”. Awansowała ze stanowiska senior associate na stanowisko counsel w globalnej praktyce White Collar. Doradza firmom w sprawach zgodności korporacyjnej (corporate compliance), w związku z państwowymi i firmowymi śledztwami (investigations) w sprawie nieprawidłowości w przedsiębiorstwach. Reprezentuje też firmowych oskarżonych w sprawach karnych. Zna się na amerykańskich przepisach antykorupcyjnych (np. ustawa Foreign Corrupt Practices Act – FCPA). Prowadzi i wdraża w firmach programy zgodności i szkolenia dotyczące regulacji antykorupcyjnych, jak również antykorupcyjne badania due diligence i compliance w kontekście transakcji M&A.

W White & Case pracuje od ośmiu lat. Wcześniej przez sześć lat była prawniczką kancelarii CMS Cameron McKenna.

Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Katarzyna Czwartosz-Liber od maja 2019 r. zajmuje stanowisko counsel w globalnej praktyce fuzji i przejęć kancelarii. Doradza firmom z sektora real estate przy transakcjach, których przedmiotem są nieruchomości, takich jak akwizycje, inwestycje, komercjalizacje, oraz przy takich przedsięwzięciach jak budowy. Obsługiwała inwestorów, deweloperów i zarządców galerii handlowych, supermarketów, centrów wystawowych, budynków biurowych i mieszkalnych. Pracowała przy badaniach due diligence, umowach dotyczących nieruchomości. Reprezentowała strony postępowań w sprawie uzyskania decyzji administracyjnych, a także sądowych i arbitrażowych sporów. Uczestniczyła w przygotowaniu struktur inwestowania i ich optymalizacji podatkowej oraz w postępowaniach restrukturyzacyjnych obejmujących sprzedaż nieruchomości.

W White & Case pracuje od prawie 14,5 roku.

Jest radcą prawnym od 2007 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (2002).

Oprócz promocji wewnętrznych White & Case w całym 2019 r. przyjęła z innych firm sześciu prawników na stanowisko counsel, a ośmiu zaoferowała w transferze partnerstwo lokalne. Wśród nich jest Michał Petz pozyskany z kancelarii K&L Gates w związku z jej wyjściem z Polski, od sierpnia 2019 r. partner lokalny w praktyce M&A biura warszawskiego. To adwokat amerykański specjalizujący się w doradztwie dla funduszy venture capital i private equity, w obsłudze fuzji i przejęć oraz w prawie rynków kapitałowych.

Zdjęcia: www.whitecase.com

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl