Z partnera kancelarii procesowej na menedżera państwowego holdingu lotniczego

1094
Boeing 787-8 Dreamliner w barwach LOT-u (www.lot.com)

Bartosz Piechota, wspólnik i współzałożyciel kancelarii Röhrenschef Piechota Petruczenko i Wspólnicy jest od września 2019 r. członkiem zarządu Polskiej Grupy Lotniczej. Zaprzestał praktyki prawniczej, by zająć się biznesem.

Był już wcześniej menedżerem przez niespełna rok. W październiku 2018 r. rada nadzorcza firmy PLL LOT, której członkiem był od grudnia 2016 r., oddelegowała go do czasowego pełnienia funkcji członka zarządu. Powierzono mu prowadzenie negocjacji ze strajkującymi pilotami i stewardesami. W zarządzie był do czerwca 2019 r.

(www.linkedin.com)

Bartosz Piechota specjalizował się w doradztwie w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, w zakresie rozwiązywania sporów gospodarczych przed sądami arbitrażowymi i powszechnymi.

W kancelarii Röhrenschef pracował od dziewięciu lat. Wcześniej przez prawie 3,5 roku pracował w zespole rozwiązywania sporów i arbitrażu oraz zespole prawa upadłościowego i restrukturyzacji kancelarii Wardyński i Wspólnicy. Przez ponad rok był prawnikiem działu korporacyjnego i procesowego w warszawskim biurze kancelarii Allen & Overy.

Jest adwokatem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2005). Jest także od prawie półtora roku członkiem Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź.

Polska Grupa Lotnicza to powołana przez Ministerstwo Rozwoju na początku 2018 r. grupa kapitałowa skupiająca spółki Skarbu Państwa działające w lotnictwie pasażerskim. Według Wikipedii to  największe przedsiębiorstwo lotnicze w Polsce, do którego należą  Polskie Linie Lotnicze  LOT, LOT Aircraft Maintenance Services i LS Technics, które zajmuje się obsługą techniczną samolotów, LS Airport Services, która zajmuje się lotniskową obsługą pasażerów i ładunków. Kapitał PGL wynosi 2,5 mld zł, wniosły go spółki, które weszły w skład grupy.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl