Nowy doradca w zespole bankowości i finansów kancelarii WKB

598

Michał Kalicki, radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem w złożonych projektach z zakresu finansowania i refinansowania oraz restrukturyzacji zadłużenia, dołącza jako doradca (counsel) do zespołu bankowości i finansów kancelarii WKB.

Michał Kalicki specjalizuje się w doradztwie dotyczącym finansowania i refinansowania korporacyjnego oraz transgranicznego, w szczególności project financeacquisition finance i asset finance. Doradza także przy restrukturyzacji zadłużenia (financial restructuring) reprezentując instytucje finansowe i kredytobiorców z różnych branż. Ma doświadczenie w doradztwie dotyczącym obrotu wierzytelnościami bankowymi w sytuacji nieregularnej NPLs and distressed (w tym w związku z organizowaniem procesów sprzedaży wierzytelności, tworzeniem funduszy sekurytyzacyjnych, negocjowaniem umów sprzedaży wierzytelności, umów inwestycyjnych oraz umów serwisowych) oraz opracowywaniu dokumentacji produktów bankowych.

– Dołączenie Michała wzmacnia kompetencje naszego zespołu na rynku lokalnym i międzynarodowym. Bardzo się cieszymy, że prawnik z tak uznaną pozycją rynkową będzie wspierał naszych klientów, a także inne praktyki WKB, swoją wiedzą i doświadczeniem – komentuje Marcin Smolarek, partner zarządzający praktyką bankowości i finansów kancelarii WKB.

Michał Kalicki ma obszerne doświadczenie zawodowe zdobywane w czołowych polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych. Brał udział w wielu złożonych procesach restrukturyzacyjnych, m.in. działając na rzecz konsorcjum polskich banków prowadził kilkuletni proces restrukturyzacji zadłużenia uznany później przez dziennik „Rzeczpospolita” za najbardziej skomplikowaną i dynamiczną transakcję restrukturyzacyjną 2018 r. Jest również rekomendowany przez renomowane przewodniki po rynku usług prawniczych: Chambers Europe (Banking and Finance), The Legal 500 EMEA (Banking and Finance) oraz IFLR1000 (Banking and Finance, Restructuring and Insolvency).

Materiał kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr