Wyłoniono grupę finalistów krajowego konkursu na wschodzące gwiazdy prawa

1214

Kapituła konkursu „Rising Stars – liderzy jutra 2019” 18 listopada 2019 r. wybrała 35 wschodzących gwiazd świata prawniczego w 2019 roku – 15 prawniczek i 20 prawników, z grona których wyłonieni zostaną zwycięzcy. Wyniki konkursu – dziesiątka laureatów oraz pięć osób uhonorowanych nagrodami specjalnymi – zostaną ogłoszone 12 grudnia 2019 r. w Warszawie.

Konkurs organizowany przez wydawnictwo prawnicze Wolters Kluwer Polska i „Dziennik Gazetę Prawną” – to już ósma edycja – co roku wyłania innowacyjnych, kreatywnych i czujących nowe trendy rynkowe młodych prawników (do 35. roku życia) z kancelarii, firm, administracji, charakteryzujących się ponadto wiedzą pogłębianą w pracy naukowej oraz zaangażowaniem społecznym.

W kapitule konkursu, która wybiera zwycięzców, są m.in.: Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny „Dziennika Gazety Prawnej”, Włodzimierz Albin, prezes wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej i Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.

A oto lista finałowa (alfabetycznie):

  • Filip Balcerzak – adwokat, counsel w kancelarii SSW Pragmatic Solutions w Warszawie
  • Dominik Borek – radca prawny, zastępca dyrektora Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu
  • Marta Burgiel-Bosak – radca prawny w firmie Selvita w Krakowie
  • Aleksandra Czubak – adwokat, senior associate w kancelarii Kubas Kos Gałkowski w Krakowie
  • Wojciech Domagała – adwokat, senior associate i manager w kancelarii Ernst & Young Law Tałasiewicz, Zakrzewska i Wspólnicy w Warszawie
  • Marcin Frąckowiak – radca prawny, prawnik w kancelarii Sadkowski i Wspólnicy w Warszawie
  • Martyna Gałdecka-Karpińskaassociate w kancelarii Crido Legal w Warszawie
  • Kuba Gąsiorowski – adwokat, partner współzarządzający w kancelarii Weber Prawnicy Gąsiorowski i Swędzioł w Krakowie
  • Monika Gebel – adwokat, associate w kancelarii Baker McKenzie w Warszawie
  • Monika Horna-Cieślak – adwokat z Warszawy
  • Michał Jabłoński – adwokat, counsel w kancelarii Dentons
  • Natalia Kabacińska – radca prawny, senior associate w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr w Warszawie
  • Wojciech Kapicacounsel w kancelarii SMM Legal w Warszawie
  • Milena Kazanowska-Kędzierska – adwokat, senior associate w kancelarii Kochański i Partnerzy w Warszawie
  • Tomasz Klecor – prawnik w kancelarii Legal Geek w Sopocie
  • Paweł Knut – adwokat w kancelarii Knut Mazurczak Adwokaci w Warszawie
  • Julia Katarzyna Kowalska – radca prawny, adiunkt w Klinice Prawa Uniwersytetu Warszawskiego
  • Piotr Łebek – radca prawny, partner zarządzający w kancelarii Hryniów, Łebek i Partnerzy w Opolu
  • Paweł Matyja – adwokat z Katowic
  • Paweł Murawski – adwokat w kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy w Warszawie
  • Marek Neumann – radca prawny, senior associate w kancelarii Allen & Overy w Warszawie
  • Agnieszka Poteralska – aplikantka radcowska w kancelarii SDZ Legal Schindhelm Schampera Dubis Zając i Wspólnicy we Wrocławiu
  • Kamil Rudol – adwokat w kancelarii Dubois i Wspólnicy w Warszawie
  • Tomasz Rutkowski – radca prawny, wspólnik w kancelarii Pragmatiq w Poznaniu
  • Barbara Skardzińska – adwokat, associate w kancelarii Weil, Gotshal & Manges w Warszawie
  • Agnieszka Skowronek – radca prawny w firmie Grupa Eurocash w Warszawie
  • Sylwester Szczepaniak – radca prawny, zastępca dyrektora Departamentu Prawnego w Ministerstwie Cyfryzacji
  • Agnieszka Sztoldman – adwokat, senior associate w kancelarii Taylor Wessing w Warszawie
  • Marcelina Szwed-Ziemichód – adwokat, doradca podatkowy prowadząca firmę doradztwa MSZtax i współpracująca z kancelarią Linklaters
  • Marcin Śledzikowski – radca prawny w kancelarii SDZ Legal Schindhelm Schampera Dubis Zając i Wspólnicy we Wrocławiu
  • Joanna Uchańska – partner w kancelarii Chałas i Wspólnicy w Krakowie
  • Karol Wątrobiński – radca prawny, partner zarządzający w kancelarii WN Legal Wątrobiński Nartowski w Kielcach
  • Marek Wiera – adwokat w kancelarii Izabella Żyglicka i Wspólnicy w Katowicach
  • Marta Wiśniewska – adwokat, menedżer prawny w firmie Roche Polska w Warszawie
  • Jakub Zagrajek – adwokat, senior associate w kancelarii Weil, Gotshal & Manges w Warszawie

Listę publikujemy za portalem internetowym „Gazeta Prawna”.

Tu wyniki konkursu z 2018 r., a tutaj lista finałowa konkursu z 2018 r.

Tutaj wyniki konkursu z 2017 r., tutaj lista finałowa konkursu z 2017 r., a tu wyniki konkursu z 2016 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl