Transfer prawniczki z WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr do kancelarii Filipiak Babicz

855

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Anna Wilińska-Zelek jest od sierpnia 2019 r. prawniczką w kancelarii Filipiak Babicz z Poznania. Przeszła z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr, w której zajmowała stanowisko senior associate.

(www.linkedin.com)

Anna Wilińska-Zelek specjalizuje się w prawie nowych technologii, informatycznym, własności intelektualnej i w prawie prasowym. Zajmowała się także prawem medycznym i farmaceutycznym. Sporządzała umowy prawnoautorskie, reprezentowała artystów i wydawców w sporach o naruszenie praw autorskich i o wynagrodzenia, strony procesów o popełnianie czynów nieuczciwej konkurencji. Doradzała firmom w sytuacjach kryzysowych dotykających reputacji marki wynikłych z publikacji w mediach i działań kontrolnych służb panstwowych.

Przedtem przez niecałe dwa lata lat pracowała w kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr . Wcześniej przez kilka lat była prawniczką jednej z poznańskich kancelarii. Od pięciu lat wykłada prawo mediów, Internetu, własności intelektualnej w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych (2012) i administracyjnych (2011) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl