CMS doradzała przy sprzedaży warszawskiego biurowca Renaissance Plaza

281
Biurowiec Renaissance Plaza (www.officemap.pl)

Kancelaria CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang poinformowała „Rynek Prawniczy”, że doradzała firmie inwestycyjnej REInvest Asset Management przy sprzedaży budynku biurowego Renaissance Plaza w Warszawie firmie inwestycyjnej Adventum Group.

W październiku 2019 r. firma Adventum kupiła biurowiec od firmy REInvest Asset Management. Renaissance Plaza to sześciopiętrowy budynek o powierzchni 10 tys. mkw., w całości wynajętej przez firmę telekomunikacyjną Orange Polska. Stoi przy ulicy Marcina Kasprzaka, w warszawskiej dzielnicy Wola, od 1998 r., kiedy go wybudowano. W 2016 r. przeszedł przebudowę.

Adventum Group  to grupa butikowych spółek zarządzających funduszami  inwestującymi w nieruchomości w krajach regionu Europy Centralnej. Została założona w 2006 r. i zarejestrowana na Malcie. Jest własnością zarządzających, którymi są węgierscy menedżerowie rynku nieruchomości. Przeprowadziła dotychczas inwestycje o łącznej wartości 1,5 mld euro. Zarządza aktywami wartymi ponad 250 mln euro.

To druga inwestycja w Polsce jej funduszu real estate Adventum Quartum. W połowie 2019 r. kupił on od firmy Peakside Capital Advisors budynek biurowy Poznańskie Centrum Finansowe.

Firma inwestycyjna REInvest Asset Management działa od 2014 r. zarządzając w Europie aktywami w nieruchomościach o wartości 1,4 mld euro. Założyli ją i zarejestrowali w Luksemburgu niemieccy menedżerowie rynku nieruchomości, który są jej właścicielami.

– Cieszymy się, że znaleźliśmy partnera w Adventum International. Po wyjściu z Renaissance Plaza skupimy się na nowych inwestycjach w Warszawie – zapowiedział Dominik Ewerz, menedżer w REInvest Asset Management.

– Jako zarządca średniej wielkości funduszy korzystamy z naszych lokalnych doświadczeń regionalnych w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i Rumunii. W ramach funduszu Adventum Quartum w nadchodzących miesiącach zamierzamy wydać dodatkowe 150 mln euro na nieruchomości biurowe i handlowe, ze szczególnym uwzględnieniem Polski – skomentował Andras Marton, partner i dyrektor w Adventum International.

Kancelaria CMS poinformowała „Rynek Prawniczy”, iż doradzała REInvest Asset Management w transakcji. Obsługa  obejmowała koordynację procesu due diligence, negocjacje umowy przedwstępnej i przygotowanie ostatecznej umowy sprzedaży. Wykonywali ją partner Lidia Dziurzyńska-Leipert, starszy prawnik Barbara Krupińska-Fuganti, prawnik Izabela Kultys – z zespołu nieruchomości i budownictwa kancelarii.

Funduszowi Adventum Quartum doradzała kancelaria Bieniak Smołuch Wielhorski Wojnar i Wspólnicy (Act BSWW), podobnie jak przy pierwszej transakcji nabycia Poznańskiego Centrum Finansowego. „Rynek Prawniczy” ustalił, iż doradcą sprzedającej firmy Peakside Capital Advisors była wówczas kancelaria Greenberg Traurig.

Jak objaśniła cytowana w komunikacie prasowym Lidia DziurzyńskaLeipert, rynek nieruchomości biurowych w Polsce od dłuższego czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów, co widać bardzo wyraźnie w liczbie zawieranych transakcji oraz nowych inwestycji.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl