Act BSWW doradza Adventum przy zakupie Renaissance Plaza

161

Adventum International, międzynarodowy fundusz inwestycyjny, nabył Renaissance Plaza. Biurowiec znajduje się na warszawskiej Woli – najdynamiczniej rozwijającej się części miasta. To już druga inwestycja funduszu na polskim rynku w ciągu zaledwie czterech miesięcy – w czerwcu Adventum International zakupił Poznańskie Centrum Finansowe.

Renaissance Plaza, siedmiopiętrowy biurowiec klasy B+ o powierzchni 10 tys. mkw., jest w całości wynajmowany przez Orange Polska S.A. Budynek znajduje się w doskonałej lokalizacji w warszawskiej dzielnicy Wola, w sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego – najdynamiczniej rozwijającej się części Warszawy. Renaissance Plaza został rozbudowany w 1998 roku, znacząca renowacja budynku miała miejsce w 2016 roku.

Adventum Quartum – maltański fundusz inwestycyjny – zakupił budynek od REInvest Asset Management.

– W nadchodzących miesiącach, w ramach funduszu Adventum Quartum zamierzamy wykorzystać kolejne 150 milionów euro na inwestycje w nieruchomości biurowe i handlowe, ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Cieszymy się, że druga transakcja została zrealizowana z REInvest Asset Management  – mówi Andras Marton, dyrektor Adventum International.

Kancelaria Act BSWW doradzała przy tej transakcji na rzecz kupującego w całym procesie związanym z nabyciem Renaissance Plaza. Doradztwo obejmowało: badanie due diligence nieruchomości, przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, wsparcie w procesie negocjacji oraz doradztwo transakcyjne.

Zespołem transakcyjnym kierowali adwokat Marek Wojnar (partner zarządzający) oraz radca prawny Marta Kosiedowska (partner), przy wsparciu adwokata Michała Sołtyszewskiego (partner).

– To druga z kilku transakcji, przy jakich mamy przyjemność doradzać na rzecz Adventum International  – powiedziała Marta Kosiedowska.

– Zaufanie, jakim obdarzył nas klient, i udział w budowaniu jego portfela inwestycyjnego w Polsce przynoszą nam ogromną satysfakcję – powiedział Marek Wojnar.

Przy transakcji doradcą finansowym kupującego była firma Deloitte. Doradcami sprzedającego byli MFC Real Estate i CMS Cameron McKenna.

Materiał kancelarii Act BSWW