Greenberg Traurig doradcą Cyfrowego Polsatu przy umowie z Discovery i TVN

610

Prawnicy warszawskiego biura kancelarii Greenberg Traurig reprezentowali Cyfrowy Polsat S.A. w związku z negocjacjami i zawarciem z Discovery Communications Europe Limited oraz TVN S.A. umowy joint venture dotyczącej realizacji wspólnego przedsięwzięcia obejmującego uruchomienie platformy streamingowej OTT.

Terminem OTT (over the top) określa się sposób transmisji poza tradycyjnymi kanałami dystrybucji, jakimi są telewizja naziemna, satelitarna, kablowa. Utworzona platforma OTT zapewni użytkownikom Internetu, nie tylko w Polsce, ale i za granicą, szeroki dostęp do treści wideo, m.in. do filmów, seriali, dokumentów, programów sportowych oraz rozrywkowych.

Kancelaria Greenberg Traurig zapewniła kompleksowe wsparcie dla Cyfrowego Polsatu w zakresie realizacji projektu.

Jarosław Grzesiak, partner zarządzający Greenberg Traurig w Polsce, kierował pracami zespołu.

Jarosław Grzesiak, Daniel Kaczorowski, Robert Gago

Za doradztwo w zakresie negocjacji umowy joint venture odpowiadał partner lokalny Daniel Kaczorowski, wspierany przez senior associates: Marka Kłeczka i Macieja Pietrzaka oraz associate Agatę Iżyk.

Za aspekty związane z przygotowaniem zgłoszenia do właściwego organu antymonopolowego odpowiada partner Robert Gago, szef praktyki prawa konkurencji, wspierany przez senior associate Radosława Pawluka oraz associate Filipa Drgasa.

– Jesteśmy dumni ze względu na reprezentację Cyfrowego Polsatu w strategicznym projekcie będącym następnym etapem rozwoju Grupy Polsat. Jest to kolejna transakcja na rynku mediów w Polsce, przeprowadzona w ostatnim czasie z udziałem Greenberg Traurig – stwierdził Jarosław Grzesiak, partner zarządzający warszawskiego biura Greenberg Traurig.

Grupa Polsat to największa grupa medialno-telekomunikacyjna w Polsce posiadająca 5,7 mln klientów kontraktowych i świadcząca 17 mln usług: telefonii komórkowej, płatnej telewizji i dostępu do Internetu. W skład Grupy Polsat wchodzą m.in.: Cyfrowy Polsat, Polkomtel, Telewizja Polsat, Netia oraz Ipla.

Discovery jest wiodącym koncernem medialnym, który dociera do odbiorców w 220 krajach oraz w 50 językach za pośrednictwem wszystkich platform. Discovery jest również właścicielem Grupy TVN, wiodącego nadawcy telewizyjnego w Polsce.

Materiał kancelarii Greenberg Traurig