Polskie biuro Magnusson wychodzi z sieci, kancelaria kontynuuje z nową marką

1589

Warszawscy partnerzy kancelarii Magnusson, Tokaj i Partnerzy jednomyślnie podjęli strategiczną decyzję o wystąpieniu z sieci Magnusson. Od 1 stycznia 2020 r. kancelaria wprowadzi na polski rynek nową markę – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma.

„Ten ruch daje impuls do dalszego rozwoju praktyki kancelarii w kraju oraz otwiera ją szeroko na współpracę z tymi firmami na innych rynkach, które najlepiej odpowiadają na zagraniczne potrzeby klientów” – napisano w komunikacie kancelarii

„Współzakładaliśmy poprzednią organizację i nią współkierowaliśmy. Z tą wiedzą i tymi doświadczeniami zadecydowaliśmy, by kontynuować działalność pod nową marką, otwierając kolejny rozdział naszej historii – oświadczył cytowany w komunikacie starszy partner Andrzej Tokaj.

„Stawiamy na odwagę i skuteczność w działaniu, otwarcie na nowatorskie rozwiązania, budowanie długotrwałych relacji z klientami i członkami zespołu” – stwierdziła Agnieszka Pytlas, partner zarządzająca kancelarii, cytowana w komunikacie.

Magnusson to międzynarodowa sieć prawnicza działająca w Danii, Estonii, Finlandii, Norwegii, Rosji, Szwecji, na Łotwie i Litwie. W Polsce działa od 2001 r. – Magnusson Polska jest współzałożycielem Magnusson International.

Warszawskie biuro – jak wynika ze strony internetowej kancelarii – liczy 34 prawniczek i prawników, w tym 11 partnerek i partnerów.

Ze danych Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że spółka partnerska Magnusson, Tokaj i Partnerzy osiągnęła w 2018 r. przychód w wysokości 16 mln zł.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl