O&W doradcą Fidiasz EVC przy inwestycji w Photon Entertainment

312

Olesiński & Wspólnicy była doradcą funduszu Fidiasz EVC przy inwestycji w start-up Photon Entertainment. Kwota transakcji wyniosła 6,4 mln zł.

Photon to innowacyjny robot, który uczy dzieci programowania i logicznego myślenia, wykorzystując przy tym sztuczną inteligencję.  Dostępny jest obecnie na 14 rynkach światowych, z których najważniejsze to Polska, Stany Zjednoczone i Singapur. Odbiorcami robota, oprócz klientów detalicznych, są coraz częściej szkoły. Firma sprzedała już ponad 14 tys. egzemplarzy! Środki pozyskane od Fidiasza mają pomóc w rozbudowie marki na świecie, a także w zwiększeniu zatrudnienia, udoskonaleniu produktu i rozszerzeniu oferty edukacyjnej.

O&W wspierała transakcję kompleksowo, począwszy od przeprowadzenia badania due diligence prawnego (Iga Wojtczak-Opala oraz Patrycja Wakuluk) i podatkowego (Karol Niemiec, Piotr Traczyk i Ada Bieniek), aż po negocjacje umowy inwestycyjnej i sporządzenie dokumentacji związanej z planowaną transakcją, które z ramienia O&W prowadziła Samanta Osowska pod nadzorem adwokata dr Szymona Sypa.

Fidiasz EVC to fundusz inwestycyjny Krzysztofa Domareckiego, twórcy Grupy Selena produkującej chemię budowlaną i notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Założyciel grupy od kilku lat inwestuje w najbardziej obiecujące polskie projekty technologiczne za pośrednictwem Fidiasza.

Od kwietnia 2019 r. to już ósma transakcja VC z udziałem O&W.

Materiał firmy prawniczej Olesiński & Wspólnicy