Noerr jednak nie przenosi się do wieżowca, lecz do niższego biurowca

914
(www.yareal.pl)

Jak dowiedział się „Rynek Prawniczy”, w sierpniu 2019 r. kancelaria Noerr Biedecki zawarła umowę najmu 1,1 tys. mkw. powierzchni w biurowcu Nowogrodzka Square w Warszawie.

Prawie rok wcześniej, we wrześniu 2018 r. „Rynek Prawniczy” informował, na podstawie komunikatu prasowego firmy Golub GetHouse, iż kancelaria Noerr Biedecki na kilka lat wynajęła 1 tys. mkw. powierzchni biurowej na 16. piętrze budowanego 140-metrowego, 34-piętrowego wieżowca kompleksu Mennica Legacy Tower. Wspólnie stawiają go firmy Golub GetHouse i Mennica Polska przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej w Warszawie, w miejscu zburzonego obiektu dawnej Mennicy Państwowej.

W sierpniu 2019 r. „Rynek Prawniczy” podał natomiast, że cały wieżowiec Mennica Legacy Tower wynajął ostatecznie mBank, który na początkowym etapie transakcji, w lutym 2019 r., zarezerwował sobie o ponad 5 tys. mkw. mniej.

W tej sytuacji „Rynek Prawniczy” spróbował ustalić, dlaczego nie doszło do sfinalizowania umowy Noerr i inwestorów Mennica Legacy Tower. Radosław Biedecki, partner zarządzający kancelarii, wyjaśnił „Rynkowi Prawniczemu”, iż „zmiana decyzji ze strony Noerr w zakresie lokalizacji siedziby jest spowodowana zmianą charakteru biurowca Mennica. Początkowo budynek miał skupiać wielu najemców (multi-tenant). Na dalszym etapie finalizowania umów właściciel budynku – firma Golub GetHouse – zdecydował się jednak na udostępnienie większości budynku jednemu najemcy (single tenant). Z uwagi na zaistniałą zmianę strony porozumiały się w zakresie rozwiązania umowy. Następnie kancelaria Noerr podjęła decyzję o przeniesieniu siedziby do biurowca Nowogrodzka Square, który w optymalny sposób odpowiada jej wymaganiom i potrzebom”.

Nowe biuro kancelarii zajmie pomieszczenia na trzecim piętrze siedmiopiętrowego biurowca. Budynek stoi w warszawskiej dzielnicy Ochota, pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ulicą Nowogrodzką. Ma 11,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jego budowa rozpoczęła się w listopadzie 2016, zakończyła w czerwcu 2018 r. To inwestycja firmy deweloperskiej Yareal Polska, stawiającej biurowce, apartamentowce i zwykłe osiedla mieszkaniowe, która należy do francuskiej grupy deweloperskiej Yareal.

Jak wynika z komunikatu prasowego firmy Cresa, do nowej siedziby kancelaria będzie mogła wprowadzić się już w październiku 2019 r. Przeniesie się tam z biurowca Concept Tower stojącego przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Wieża Mennica Legacy Tower ma być skończona pod koniec 2019 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl