White & Case rozwija praktykę venture capital oraz private equity

1599

Międzynarodowa kancelaria prawna White & Case kontynuuje rozwój praktyki Venture Capital (VC) oraz Private Equity (PE), przyjmując od 1 sierpnia trójkę nowych prawników – Michała Petza na pozycję partnera lokalnego oraz dwójkę doświadczonych associate’ów Wandę Kudrycką oraz Artura Kloca. Zatrudnienie nowych prawników wzmocni globalną praktykę VC oraz PE kancelarii oraz zwiększy jej potencjał w Polsce.

– Elementem strategii White & Case w obszarze PE jest możliwość świadczenia doradztwa na etapie inwestycji VC, szczególnie dla klientów o potencjale międzynarodowym. Największym rynkiem VC na świecie są USA i jako kancelaria amerykańska jesteśmy szczególnie dobrze spozycjonowani do świadczenia tego typu usług. W połączeniu z naszą wiodącą pozycją w obszarze rynków kapitałowych oraz fuzji i przejęć pozwoli to nam identyfikować i rozwijać współpracę z najlepszymi klientami, w tym zarówno funduszami VC i PE, jak i spółkami, będącymi przedmiotem inwestycji, począwszy od wczesnej fazy rozwoju aż do realizacji wyjścia z inwestycji. Zespół nowych prawników będzie pracował nad projektami w ścisłej współpracy z naszymi biurami w Londynie, Mediolanie, a także biurami w USA, szczególnie w Krzemowej Dolinie – od zebrania pierwszej rundy finansowania, przez znalezienie partnera umożliwiającego rozwój i ekspansję, aż po wyjście z inwestycji przez IPO lub sprzedaż do inwestora strategicznego – mówi Marcin Studniarek, partner zarządzający biurem w Warszawie, który kieruje również praktykami fuzji i przejęć oraz rynków kapitałowych.

– Jest mi szczególnie miło powitać całą trójkę z powrotem w naszym gronie, ponieważ wracają oni z nowymi kompetencjami, a każdy z nich miał już okazję w przeszłości pracować w White & Case. Cieszę się z ich decyzji, ponieważ świadczy to również o tym, że nasza kancelaria dynamicznie się zmienia i ze swoim potencjałem biznesowym kreuje realne szanse rozwoju dla najlepszych. Zatrudniony zespół to uznani specjaliści, w mojej ocenie najlepszy zespół w obsłudze transakcji VC w Polsce. Kluczowe przy tym jest, że poza doświadczeniem w doradzaniu klientom w zakresie prawa polskiego, posiadają oni także uprawnienia oraz szerokie doświadczenie w doradztwie pod prawem amerykańskim. Dzięki temu zespół ten może świadczyć usługi pod prawem amerykańskim również z Polski – dodaje mec. Studniarek.

Michał Petz, adwokat oraz prawnik amerykański, posiadający wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym głównie dla funduszy VC oraz PE, zarówno na rynku europejskim, jak i amerykańskim, fuzjach i przejęciach oraz prawie rynków kapitałowych. Pracuje dla obiecujących spółek technologicznych i wielu renomowanych funduszy VC. Z White & Case Michał współpracował w latach 2008-2015 w zespole prawa rynków kapitałowych. Następnie dołączył do innej międzynarodowej kancelarii, gdzie przez 3,5 roku pracował w zespole VC oraz PE, najpierw jako of counsel, a następnie w roli partnera. Michał zasiada w zarządzie Stanford Club of Poland – stowarzyszenia zrzeszającego absolwentów Stanford University w Polsce.

Wanda Kudrycka, radca prawny, doświadczona prawniczka specjalizująca się w doradztwie na rzecz funduszy VC na rynku europejskim i amerykańskim, doradztwie korporacyjnym oraz wspieraniu spółek technologicznych w rozwijaniu biznesu na wielu rynkach. Po zdobyciu polskich uprawnie studiowała prawo korporacyjne, prawo własności intelektualnej oraz VC na Stanford Law School i Stanford Graduate School of Business. Od czerwca 2018 roku Wanda była członkiem zespołu PE/VC w innej międzynarodowej kancelarii. Pracowała przy kilkunastu transakcjach VC dla wiodących funduszy – Pitango, Dirlango czy Target Global oraz przy kilku projektach fund formation dla instytucjonalnych inwestorów takich jak PZU czy PFR Ventures. Wcześniej pracowała jako prawnik wewnętrzny w firmie Tipalti w San Mateo oraz in-house lawyer w międzynarodowej firmie farmaceutycznej w Warszawie. Z White & Case Wanda współpracowała w latach 2008-2012 jako associate w zespole postępowań spornych i arbitrażowych.

Artur Kloc, adwokat, specjalizujący się w doradztwie na rzecz funduszy VC na rynku europejskim i amerykańskim, posiadający również wieloletnie doświadczenie transakcyjne w zakresie fuzji i przejęć oraz doradztwa na rynkach kapitałowych. Przez ostatnie dwa lata Artur zdobywał doświadczenie w departamencie PE/VC innej międzynarodowej kancelarii, a wcześniej w warszawskim biurze jednej z europejskich kancelarii prawnych oraz polskiej kancelarii specjalizującej się w obsłudze transakcyjnej. Doradzał przy kilkudziesięciu transakcjach VC dla wiodących funduszy – Pitango, Target Global, Evolution Equity Partners czy Icos Capital oraz przy kilku projektach typu fund formation dla polskich i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, w tym dla PZU czy PFR Ventures. Z White & Case współpracował w latach 2010-2014 jako associate w zespole M&A i Capital Markets.

Materiał kancelarii White & Case