Greenberg Traurig i White & Case w deweloperskiej sprzedaży biurowca funduszowi

377
www.urbanity.pl

Kancelaria Greenberg Traurig doradzała belgijskiej firmie deweloperskiej Ghelamco przy sprzedaży biurowca Wronia 31 w Warszawie funduszowi LaSalle inwestującemu w nieruchomości, któremu doradzała kancelaria White & Case.

W kwietniu 2019 r. firma Ghelamco Poland sfinalizowała sprzedaż budynku biurowego Wronia 31 europejskiemu funduszowi Encore+ należącemu do firmy inwestycyjnej LaSalle Investment Management.

Wybudowany w 2017 r. w ciągu dwóch lat piętnastopiętrowy biurowiec Wronia 31 o wysokości 53 m (nazwa pochodzi od jego adresu) stoi w bezpośrednim pobliżu kompleksu biurowego Warsaw Spire. Jego powierzchnia najmu wynosi ok. 17 tys. mkw. Głównymi najemcami są firma BNP Paribas Securities Services i Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex, koordynująca pracę straży granicznych państw Unii Europejskiej. Na siódmym piętrze ma taras widokowy. Na parterze biurowca mieści się dwujęzyczne przedszkole.

Ghelamco Poland to polski oddział belgijskiej grupy deweloperskiej Ghelamco. Wikipedia podaje, że przedsiębiorstwo zostało założone w 1985 r. Działa w Belgii jako deweloper mieszkaniowy, w Rosji i na Ukrainie – jako deweloper magazynowy, a w Polsce – głównie jako deweloper biurowy. Ghelamco Poland ma na koncie realizację ponad 20 inwestycji, najbardziej znaną jest kompleks Warsaw Spire.

Wywodząca się z Wielkiej Brytanii firma LaSalle Investment Management zarządza aktywami w sektorze nieruchomości o wartości 68,4 mld dolarów, zlokalizowanymi w Europie, Ameryce Północnej i w regionie Azji i Pacyfiku. Jej klientami są publiczne i prywatne fundusze emerytalne, towarzystwa ubezpieczeniowe, rządy, korporacje, fundusze powiernicze i osoby prywatne. Działa w 17 krajach poprzez 24 biura. Zatrudnia ok. 750 osób. Jest oddziałem firmy Jones Lang LaSalle Incorporated (JLL), giganta z branży nieruchomości (zarządzanie, działalność deweloperska, wynajem). Przynosi rocznie 3 proc. jego przychodów.

– Wronia 31 to wspaniały budynek. Jest także przykładem spektakularnego sukcesu komercyjnego. Nowy właściciel obiektu będzie zadowolony ze swojego wyboru – ocenił Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę ŚrodkowoWschodnią.

– Ta znakomicie położona nieruchomość to doskonałe rozwiązanie dla flagowego paneuropejskiego funduszu LaSalle oraz potwierdzenie naszej wiedzy o Polsce i zdolności do pozyskiwania wysokiej jakości aktywów – oświadczył Francesco Coviello, Head of Transactions na Europę Środkową w LaSalle.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że doradcą Ghelamco w transakcji była kancelaria Greenberg Traurig, natomiast  funduszowi LaSalle doradzała White & Case.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl