Kancelaria Zięba & Partners pozyskała prawnika podatkowego z resortu finansów

706

Jak dowiedział się „Rynek Prawniczy”, Piotr Leonarski jest od lipca 2019 r. prawnikiem kancelarii Zięba & Partners. Przeszedł z Ministerstwa Finansów, gdzie był urzędnikiem Departamentu Podatku od Towarów i Usług.

(www.linkedin.com)

Piotr Leonarski zajmuje w kancelarii stanowisko starszego prawnika. Specjalizuje się w prawie podatkowym, w doradztwie dotyczącym podatków pośrednich, w tym podatku od towarów i usług, oraz sporów podatników z organami podatkowymi. Doradza również w podatkowych kwestiach fuzji i przejęć i w sprawach podatku od nieruchomości.

Wcześniej przez półtora roku pracował w Departamencie Podatku od Towarów i Usług Ministerstwa Finansów, gdzie zajmował się współpracą międzynarodową. Przedtem przez ponad półtora roku był specjalistą od podatków w Narodowym Banku Polskim, przez półtora roku – konsultantem w firmie doradztwa podatkowego Crido Taxand i tyle samo czasu – prawnikiem kancelarii Greenberg Traurig.

Jest adwokatem od 2019 r. i doradcą podatkowym od 2015 r., absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (2013).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl