Czołowa pozycja Mateusza Rogozińskiego z Crido Legal w rankingu Mergermarket

496

Mateusz Rogoziński, partner w Crido Legal odpowiedzialny za praktykę M&A, zajął drugie miejsce w rankingu Mergermarket bazującym na liczbie transakcji M&A przeprowadzonych w pierwszej połowie 2019 roku.

Kancelaria Crido Legal w pierwszej połowie 2019 roku doradzała przy pięciu transakcjach M&A, m.in. przy zakupie spółki pożyczkowej Wonga przez Kruka, zakupie aktywów Skanska przez Colas/Bouygues, zakupie wszystkich placówek medycznych Falck przez PZU Zdrowie oraz transakcji dofinansowania Packhelp przez White Star Capital.

Skład głównego zespołu wspierającego klientów w trakcie negocjacji obejmował m.in.: Magdalenę Purol, Mateusza Walczaka, Michała Furgalskiego oraz Dominikę Mazur. W ramach due diligence klientów wspierali także m.in. Bartosz Tomaszewski, Krzysztof Marzyński, Joanna Winter-Szymańska, Katarzyna Komulainen, Katarzyna Held oraz Natalia Polańska.

– Mimo zapowiadanego kryzysu ekonomicznego na rynku M&A cały czas dużo się dzieje. Pierwsza połowa 2019 roku była dla nas pracowita, ale też bardzo owocna pod względem zamkniętych transakcji. Wspinamy się coraz wyżej, nie tylko jeżeli chodzi o liczbę transakcji, ale też ich wartość. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy doradzaliśmy przy kilku transakcjach o wartości powyżej 100 mln zł, a to nie koniec na ten rok. Przed nami intensywna druga połowa roku i jeszcze co najmniej kilka zamknięć. Cieszę się, że klienci dostrzegają nasze zaangażowanie i obdarzają nas zaufaniem, dzięki czemu jesteśmy jedną z najbardziej aktywnych transakcyjnie kancelarii na rynku – mówi Mateusz Rogoziński, partner w Crido Legal.

Wyniki w kategorii „Legal Advisers by volume” w rankingu Mergermarket H1 2019 

MIEJSCE EKSPERT FIRMA
1 Paweł Zdort Weil, Gotshal & Manges
2 Mateusz Rogoziński Crido Legal
3 Alexandre de Verdun Jones Day
4 Eva Talmacsi CMS
5 Sven Papp Ellex
6 Wojciech Polz Clifford Chance
7 Filip Uziębło Weil, Gotshal & Manges
8 Piotr Dulewicz Dentons
9 Paweł Grabowski Dentons
10 Mirosław Fiałek Mrowiec Fiałek

Eksperci godni zaufania

Crido Legal w ostatnim czasie awansowała w  Rankingu Kancelarii Prawniczych 2019 organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”, a także otrzymała pięć rekomendacji i awansowała w trzech kategoriach, a sześciu prawników otrzymało indywidualne wyróżnienia w rankingu The Legal 500. Praktyka Corporate/M&A jest rekomendowana zarówno w rankingu The Legal 500 jak i rankingu Chambers.

Materiał kancelarii Crido Legal