Po ponad roku następny prawnik przeszedł z Weil do CMS

1784

Łukasz Szatkowski jest od lipca 2019 r. partnerem kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang – poinformowała ta firma prawnicza. Przeszedł z kancelarii Weil, Gotshal & Manges, w której zajmował stanowisko senior associate.

Łukasz Szatkowski zasilił liczący 25 prawników zespół energetyki i projektów infrastrukturalnych CMS w Warszawie. Jest w nim piątym partnerem, obok Marcina Bejma, Piotra Ciołkowskiego, Igi Lis i Tomasza Minkiewicza.

Specjalizuje się w prawie energetycznym, cywilnym oraz handlowym zajmując się doradztwem transakcyjnym (akwizycje i połączenia firm), projektowym (budowa elektrowni, poszukiwania i badania surowców mineralnych) i regulacyjnym dla przedsiębiorstw energetycznych z branży „konwencjonalnej” i „odnawialnej” oraz obsługą restrukturyzacji przedsięwzięć infrastrukturalnych.

Wcześniej przez prawie piętnaście lat był prawnikiem kancelarii Weil, Gotshal & Manges, w której ostatnio współkierował praktyką energetyki i infrastruktury.

Jest radcą prawnym od 2011 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2005).

Jak ocenił Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS w Polsce, dołączenie Łukasza Szatkowskiego do jej zespołu energetycznego „jest kolejnym elementem strategii rozwoju tej praktyki”, który pozwoli „poszerzyć zarówno bazę klientów kancelarii, jak i ofertę dla spółek działających na tym rynku”.

W lutym 2018 r. z Weil do CMS przeniósł się partner transakcyjny Rafał Zwierz.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl