Dwaj polscy prawnicy K&L Gates w amerykańskim biurze Miller Canfield

1649
Budynek Kapitolu w Waszyngtonie

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Paweł Chudzicki i Władek Rzycki, do niedawna prawnicy kancelarii K&L Gates, która wycofała się z Polski, przyjęli w czerwcu 2019 r. misję założenia i prowadzenia biura amerykańskiej kancelarii Miller Canfield w Waszyngtonie.

Waszyngtońskim biurem Miller Canfield kieruje Paweł Chudzicki, do niedawna partner globalnej firmy prawniczej K&L Gates, który dziewięć lat temu pomagał jej instalować biuro w Warszawie. Pomaga mu Władek Rzycki, który ma dzielić swój czas między biura kancelarii w Waszyngtonie i w Warszawie.

Paweł Chudzicki zajmuje w Miller Canfield stanowisko principal.

(www.millercanfield.com)

Specjalizuje się w obsłudze transgranicznej działalności biznesowej. Pracował dla firm z przemysłów lotniczego, chemicznego, zbrojeniowego, telekomunikacyjnego, z sektorów bankowości, biotechnologii, cyberbezpieczeństwa, mediów. Doradzał przedsiębiorstwom zagranicznym przy rozpoczynaniu działalności w Stanach Zjednoczonych i negocjowaniu ich umów handlowych z partnerami amerykańskimi oraz amerykańskim firmom w prowadzeniu biznesu w krajach Europy Środkowej i Bliskiego Wschodu, zwłaszcza w Polsce i Katarze.

Wcześniej był prawnikiem kancelarii K&L Gates w Warszawie, a przez ostatnie pięć lat praktykował także w jej biurze w Doha, stolicy Kataru.

Jest adwokatem amerykańskim, absolwentem studiów na Uniwersytecie Yale (1995) oraz szkoły prawa Uniwersytetu Loyola w Chicago (Stany Zjednoczone – 1998).

Władek Rzycki zajmuje w Miller Canfield stanowisko principal.

(www.millercanfield.com)

Specjalizuje się  obsłudze transakcji fuzji i przejęć, private equity, offsetowych i finansowania projektów, w prawie korporacyjnym, zamówień publicznych oraz międzynarodowym i amerykańskim prawie podatkowym. Doradzał przy inwestycjach zagranicznych w Polsce. Pracował dla firm zbrojeniowych i lotniczych, korporacji  międzynarodowych, funduszy private equity, inwestorów na rynku nieruchomości i infrastruktury. Obsługiwał osiem programów offsetowych w Polsce, negocjując i nadzorując transfer technologii i programy przemysłowe.

Wcześniej był przez dziewięć lat prawnikiem kancelarii K&L Gates, partnerem kierującym warszawskim zespołem fuzji i przejęć. Przedtem przez trzy lata pracował w kancelarii White & Case, przez cztery lat w Mayer Brown, a także w nieistniejącej już kancelarii Altheimer & Gray.

Jest adwokatem amerykańskim i polskim, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (1986) i szkoły prawa Uniwersytetu Columbia (Stany Zjednoczone – 1995).

Miller Canfield (Miller, Canfield, Paddock and Stone) to amerykańska kancelaria z grupy 200 największych tamtejszych firm prawniczych, z siecią biur na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych (stany Michigan, Ohio, Illinois) oraz w Kanadzie, Meksyku i Chinach. Założona w 1852 r. dziś ma ok. 265 prawników. W Polsce działa od 1992 r. , obecnie jako Miller Canfield W. Babicki, A Chełchowski. Pierwsze polskie biuro powstało w Gdańsku. W 1993 r. rozpoczęło działalność biuro w Warszawie, w 1996 r. biuro w Katowicach. Dziś polska  struktura firmy z ok. 30 prawnikami składa się z trzech biur w Gdyni, Wrocławiu i Warszawie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl