Prawniczka przechodzi z kancelarii Raczkowski Paruch do zarządu amerykańskiej telewizji

3106

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Dominika Stępińska-Duch od 1 września 2019 r. wejdzie do zarządu TVN Discovery Polska, w którym będzie odpowiadać za dział prawny. Jak podał portal internetowy „Wirtualne Media”, zastąpi Marka Szydłowskiego, który wiosną odszedł z tejże firmy. Dotychczas była partnerem w kancelarii Raczkowski Paruch, w której kierowała praktyką prawa karnego biznesu i compliance.

TVN Discovery Polska to nadawca telewizyjny w Polsce należący do amerykańskiego globalnego koncernu medialnego Discovery.

(www.linkedin.com)

Dominika Stępińska-Duch ma prawie 19 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się w postępowaniach karnych gospodarczych. Zajmowała się m.in. budową, wdrażaniem oraz monitorowaniem procedur compliance w przedsiębiorstwach. Prowadziła postępowania wyjaśniające (internal investigation) w firmach w sprawach nadużyć i w sytuacjach kryzysowych. Reprezentowała członków zarządów spółek przed organami ścigania i administracyjnymi. Doradzała w sprawach oceny ryzyka i odpowiedzialności karnej związanej z prowadzeniem i zarządzaniem działalnością gospodarczą, a także cyberbezpieczeństwa  w przedsiębiorstwach.

Wcześniej przez niespełna cztery lata była partnerem kancelarii Raczkowski Paruch. Przedtem łącznie przez prawie 10 lat dwukrotnie była prawniczką kancelarii Wardyński i Wspólnicy, ostatnio jako partner w praktyce rozwiązywania sporów i arbitrażu, gdzie m.in. zajmowała się sprawami przestępstw menedżerskich i wdrażaniem procedur antykorupcyjnych w firmach, a przedtem jako aplikantka adwokacka. Przez pięć lat, w ramach indywidualnej praktyki adwokackiej, występowała jako obrońca w procesach karnych oraz reprezentowała strony spraw sądowych z zakresu międzynarodowego prawa rodzinnego.

Jest adwokatem od 2004 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2000).

Kancelaria Raczkowski Paruch poinformowała na swojej stronie internetowej, iż nowym szefem jej zespołu prawa karnego biznesu i compliance jest adwokat Janusz Tomczak, który przeszedł do niej we wrześniu 2018 r. z kancelarii Wardyński i Wspólnicy, gdzie pracował przez piętnaście lat, kierując praktyką karną.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl