Peterka & Partners doradzała grupie Falck przy sprzedaży placówek medycznych PZU

193
(www.falck.pl)

Warszawskie biuro kancelarii Peterka & Partners doradzało duńskiej grupie Falck przy zbyciu wszystkich udziałów w spółce Falck Centra Medyczne sp. z o.o., które obejmowało również jej spółkę zależną Starówka sp. z o.o. na rzecz PZU Zdrowie. Transakcja została sfinalizowana na początku czerwca tego roku, po uzyskaniu zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji. Jest to jedna z największych transakcji na polskim rynku usług medycznych.

Transakcję poprzedzał podział spółki Falck Medycyna Spółka z o.o. polegający na wydzieleniu prowadzonych przez Falck Medycyna centrów medycznych do nowej spółki Falck Centra Medyczne. Kancelaria Peterka & Partners doradzała we wszystkich kwestiach prawnych związanych z wydzieleniem.

Zespół prawników Peterka & Partners był odpowiedzialny za przygotowanie oraz negocjowanie całej dokumentacji transakcyjnej, w tym przedwstępnej oraz ostatecznej umowy zbycia udziałów. Nadzór nad pracami prowadzony był przez Dorotę Płoskowicz, partnera i dyrektora Peterka & Partners w Polsce, a obsługę wykonywały: kierująca zespołem Katarzyna Konończuk, senior associate oraz Róża Warszawik i Magdalena Karczewska, associates.

Doradztwo transakcyjne jest jedną z wiodących praktyk warszawskiego biura Peterka & Partners, które jest notowane w rankingu The Legal 500 w obszarze Corporate and M&A w Tier 5.

Przy transakcji, w tym przy przygotowaniu planu podziału spółki Falck Medycyna, Peterka & Partners współpracowała ściśle z doradcami prawnymi Falck Medycyna, Anną BanaszewskąMichałem Modro z Kancelarii Prawo Gospodarka Zdrowie, specjalizującej się w prawie ochrony zdrowia oraz prawie farmaceutycznym.

Materiał kancelarii Peterka & Partners